Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Impro z Krypty
Impro z Krypty
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Kiedy ogłoszono zamknięcie kin i teatrów z powodu epidemii Covid 19 wiele osób poczuło pustkę. Nie będzie można chodzić na spektakle, koncerty... i do tego nie wiadomo jak długo to potrwa? Artyści po początkowym szoku, a może i złości, poczuciu bezradności zaczęli myśleć co z tym "przestojem" zrobić. Wielu przeszło do sieci. Ale jak zagrać spektakl budowany przy udziale widzów? Okazało się, że można. Pomysł zrealizowali aktorzy "Impro z Krypty" działający w Zamku Książąt Pomorskich. W piątki o 21.30 startuje przedstawienie - tak jak kiedyś w kinie Zamek; tylko, że aktorzy i widzowie są w swoich domach. Małgorzata Frymus obserwując to zjawisko przygotowała reportaż zatytułowany "HołmOfis czyli Impro z Krypty w necie". Realizacja dźwiękowa Aleksandra Mazur-Woroniecka.
W reportażu występują kolejno: Adam Kuzycz - Berezowski aktor Teatru Współczesnego, Maciej Sikorski z Pleciugi, Adrianna Jankowska-Moniuszko i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Marta Uszko z Teatru Współczesnego, Mateusz Wiśniewski - wolny strzelec i Rafał Hajdukiewicz z Teatru Lalek Pleciuga.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Małgorzatą Frymus i aktorką Teatru Nie Ma, uczestniczką Impro Katarzyną Nowak.
 

Zobacz także

2020-05-27, godz. 14:33 "Kto o nich słyszał?" - reportaż Anny Kolmer Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powołał w marcu tego roku Studencki Sztab Kryzysowy, jako odpowiedź na wzmożone ryzyko… » więcej 2020-05-26, godz. 10:37 "Maciej Kalenkiewicz - historia cichociemnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Ppłk. Maciej Kalenkiewicz - „Kotwicz", niezwykła postać polskiego podziemia niepodległościowego, oficer Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych. W czasie… » więcej 2020-05-25, godz. 09:34 „Człowiek, który kupuje wieżę” - reportaż Janusza Wilczyńskiego Zaczął programować w wieku 13 lat. Jako dwudziestolatek miał własną firmę informatyczną zatrudniającą kilkanaście osób. Trzy lata temu otworzył spółkę… » więcej 2020-05-21, godz. 13:21 "Kto jak nie ja" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czy to z jakiej wysokości patrzymy na świat ma zasadnicze znaczenie? Czy choroba zmienia człowieka i jego perspektywę patrzenia na rzeczywistość? Co jest… » więcej 2020-05-19, godz. 07:27 "Zapraszam do świata Oli" - reportaż Małgorzaty Furgi Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak wygląda świat osób niewidzących. Kiedy próbujemy wczuć się w sytuację i posmakować jak to jest - "nie widzieć" -… » więcej 2020-05-18, godz. 10:36 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2020-05-14, godz. 11:59 "Z fortepianem na ulicę. Szopenizacja miasta" - reportaż Małgorzaty Frymus Sceną była ciężarówka, a widownią - ludzie na ulicach. W takich okolicznościach koncertowano w Szczecinie 3 maja. W ten niedzielny wieczór właśnie tak… » więcej 2020-05-13, godz. 10:12 "Ostatnia lekcja" - reportaż Anny Kolmer "Matura" to jedno z nielicznych słów, które niemal u wszystkich budzi emocje. Jedni przywołują barwne wspomnienia, inni są pełni obaw, gdyż mają ją dopiero… » więcej 2020-05-12, godz. 09:06 "Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Siłę czerpie od ludzi, to oni dają jej nadzieję. Ma 26 lat i jeszcze wiele do zrobienia. Pamiętacie historię o „Trzech muszkieterkach"? Natalia w lipcu… » więcej 2020-05-11, godz. 14:50 "Konterfekt pedagoga. Szczerska" - reportaż Aliny Głowackiej (audycja archiwalna) Z okazji 75. rocznicy polskiego Szczecina w audycji "Fonosfera" prezentujemy postaci ważne dla historii miasta. Dziś - Janina Szczerska. Miała piękną przeszłość… » więcej
12345