Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
"Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny
"Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny
Natalia na spacerze
Natalia na spacerze
Natalia z psem
Natalia z psem
Natalia
Natalia
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik - Sayny
Mówi Iwona Smyk - Kazana psycholog
Siłę czerpie od ludzi, to oni dają jej nadzieję. Ma 26 lat i jeszcze wiele do zrobienia. Pamiętacie historię o „Trzech muszkieterkach"?
Natalia w lipcu 2017 zaczęła swoją drogę ze złośliwym nowotworem mózgu, glejakiem 3 stopnia, położonym w płacie ciemieniowo- potylicznym. Operacja odbyła się 26 lipca 2017 roku w Szczecinie i dała dobre rokowania. Po przejściu ciężkiej radioterapii Natalia starała się dalej żyć jak tylko najnormalniej można. Przechodziła kontrole co 3 miesiące. Ponowny bój rozpoczął się w grudniu 2019 roku, tydzień przed świętami. Pojawiła się wznowa guza w prawym płacie potylicznym. Kolejna operacja odbyła się 8 stycznia w Bydgoszczy. Tym razem nie było tak optymistycznie, ale jest jednak szansa bo istnieje lek dostępny w Niemczech. Lek, który może zatrzymać rozrost guza, a to niestety kosztuje. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Katarzyny Wolnik - Sayny zatytułowanego "Dajcie mi jeszcze chwilę".
Informacja dla osób chcących wesprzeć Natalię Nicowską:
www.zrzutka.pl/glejak
a także
https://skarbonka.alivia.org.pl/natalia-nicowska
 

Zobacz także

2020-06-22, godz. 07:41 "Kapitańskie tango" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny To historie jak z filmu, bomba na pokładzie, czar kapitańskich bali, ładownia pełna broni i etos morza, któremu poświęcił życie. To wszystko zamknięte… » więcej 2020-06-18, godz. 11:10 „Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus Zaczęło się od fascynacji starym Szczecinem i zdjęć na Instagramie, później była książka, a teraz będzie jeszcze miejsce spotkań. Przed ostatnim Bożym… » więcej 2020-06-17, godz. 10:55 "Samorządowa przygoda Waldemara Gila" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater reportażu jak wskazuje jego tytuł był samorządowcem. Pełnił funkcję prezydenta Stargardu Szczecińskiego i starosty stargardzkiego. Wcześniej pracował… » więcej 2020-06-16, godz. 11:18 "Mówienie jest przyjemne" - reportaż Małgorzaty Furgi Jąkanie wyklucza. Zdecydowana większość osób jąkających się rezygnuje z marzeń, zamyka się w domu i nigdy nie próbuje poradzić sobie z zaburzeniami… » więcej 2020-06-10, godz. 11:51 "Obraz ojca ułożony ze wspomnień" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Ewa Gruner-Żarnoch przez całe swoje życie poszukiwała informacji dotyczących ojca, Juliana Grunera - lekarza i lekkoatlety, mistrza w rzucie oszczepem na… » więcej 2020-06-08, godz. 07:16 „Naznaczeni- rocznik 2020" - reportaż Anny Kolmer Epidemia koronowirusa nie tylko przesunęła w czasie maturę, ale też ją zmieniła. Nie będzie więc pożyczania długopisów, a przy wejściu na salę zdający… » więcej 2020-06-04, godz. 06:56 „Z wizytą u Marka Czasnojcia" - reportaż Anny Kolmer Początkowo planował zostać rybakiem dalekomorskim. Pływał na trawlerach i lugrotrawlerach szczecińskiego przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług… » więcej 2020-06-02, godz. 01:50 "Jak Brian Boru" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czują to samo, co każdy zdrowy człowiek: ból, gniew, wstyd, radość. Z jedną tylko różnicą - są zamknięci we własnym ciele, nie mogą odpowiedzieć… » więcej 2020-06-01, godz. 14:25 "Bajkowy świat pani Aleksandry" - reportaż Anny Kolmer Jak książki budują nasze dzieciństwo? Kto tworzy niesamowite historie dla najmłodszych czytelników? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Anny Kolmer… » więcej 2020-05-28, godz. 10:48 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma 3 hektary. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które potem… » więcej
12345