Europejska waluta - tak, ale najpierw europejskie pensje. Tak Robert Biedroń komentuje pomysł wprowadzenia euro w Polsce.
Europoseł Lewicy w "Rozmowach pod krawatem" wyjaśniał, że jego przyjęcie prędzej czy później nastąpi, bo do tego zobowiązują nas traktaty, ale najpierw muszą wzrosnąć wynagrodzenia.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
- W pewnym momencie trzeba będzie to zrobić, bo do tego się zobowiązaliśmy wchodząc do Unii Europejskiej. Ale dzisiaj nie ma tego przestrzeni. My jako Lewica uważamy, że najpierw powinniśmy mieć europejski standard wynagrodzeń. Jak pan pójdzie do sklepu w Szczecinie, Świnoujściu, Gryfinie, czy gdziekolwiek, to ma pan ceny europejskie. Ale jak Pan popatrzy na wyciąg z konta, jak pan dostaje pensję, to niestety prawdopodobnie pensję ma pan nadal wschodnią i musimy to zmienić - mówi Biedroń.
Średnie wynagrodzenie w Polsce w tej chwili to około 8500 złotych.
Dodaj komentarz 3 komentarze
panie biedron.. Polacy w znaczącej większości nie chcą euro... koniec kropka
dzięki przystąpieniu Polski do UE i wynikających z tego tytułu DEMOKRATYCZNYCH rygorów prawnych - PiS-owi i innym radykałom czy faszystom nie udało się wprowadzić w Polsce zamordystycznego systemu władzy. Choć niewiele już brakowało, to jednak demokracja zwyciężyła.
Podobnie wprowadzenie w Polsce waluty Euro może uchronić nas przed partyjnym wykorzystywaniem polskiej waluty do realizowania ideologicznych czy merkantylnych celów takich "macherów" jak PiSowcy z Kaczyńskim, Glapińskim i Morawieckim na czele.
Dzięki przyjęciu Euro ustabilizowałyby się nasze dochody oraz wydatki, a inflacja zeszłaby do cywilizowanych poziomów. Przecież ciągle mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie!
Oczywiście jeszcze wiele lat upłynie nim MY, Polska i Polacy, spełnimy warunki pozwalające na wprowadzenie u nas waluty Euro. Bo na razie mamy za wysoką inflację, za wysoki deficyt, a po 8 latach rządów złodziejskiej bandy dorobkiewiczów i cwaniaczków finanse publiczne są w opłakanym stanie.
@Jan Nowak - pierwsze zasadnicze pytanie jest takie do jakiej Unii wstępowaliśmy (i za czym głosowaliśmy w referendum, które zresztą nie wydało zgody na wejście do Unii), czy do stowarzyszenia gospodarczego na podstawie traktatów wejściowych czy do Unii, która bez pytania kogokolwiek o zdanie próbuje wpłynąć na każdy aspekt naszego życia, a z całej Europy zrobić jeden wielki eurokołchoz. To właśnie działanie Unii nazwałbym faszyzmem i zamordyzmem. Próba wprowadzenia Euro to kolejne narzędzie do naszego zniewolenia i trzeba się przed tym bronić za wszelką cenę.
Zobacz także
2023-04-27, godz. 09:17
Minister: sytuacja z nadmiarem zboża jest wyjątkowa
Mamy za dużo zboża i musimy sobie z tym poradzić - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin minister rolnictwa Robert Telus.
» więcej
2023-04-26, godz. 11:23
Budowy idą planowo. Drogowcy mogą czuć się pewnie
Dobra współpraca i dobre nastroje w branży budowlanej - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner.
» więcej
2023-04-26, godz. 09:01
Trwają testy tunelu w Świnoujściu. Otwarcie planowane na czerwiec
Celem jest czerwiec: testy potrwają jeszcze około dwóch tygodni, jeżeli przebiegną pomyślnie, ruszą procedury oddania tunelu w Świnoujściu do użytku - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej…
» więcej
2023-04-25, godz. 09:16
Spory wokół wyboru nowego przewodniczącego sejmiku
Twierdzą, że są "obrońcami demokracji" i łamią demokratyczne reguły - radny PiS Rafał Niburski tak oceniał w "Rozmowach pod krawatem" postępowanie KO w zachodniopomorskim sejmiku.
» więcej
2023-04-24, godz. 11:08
Zablokowanie polskiej delegacji w Ravensbrück to dyskryminacja
Dyskryminowanie legalnie działającego polskiego stowarzyszenia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dziennikarz Piotr Semka.
» więcej
2023-04-24, godz. 09:18
Semka: Tusk nie potrafił sobie wypracować dobrych relacji z liderami innych partii
Jeżeli gospodarz zaprasza, a nikt nie chce przyjść, to coś nie tak jest z gospodarzem - tak gość "Rozmów pod krawatem" komentuje reakcję polskiej sceny politycznej na zaproszenie Donalda Tuska na marsz.
» więcej
2023-04-21, godz. 10:23
Lider rolniczego protestu: nie chodzi o gaszenie pożaru
W "Rozmowach pod krawatem" Stanisław Barna mówił m.in. o dopłatach dla firm eksportujących ukraińskie zboże i potrzebie znalezienia odpowiedzialnych za problemy polskiej wsi.
» więcej
2023-04-20, godz. 09:29
Radny PiS: w okresie letnim na bulwarach jest niebezpiecznie
Trzeba przede wszystkim uporządkować kwestię picia alkoholu na szczecińskich bulwarach, tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny PiS Krzysztof Romianowski.
» więcej
2023-04-19, godz. 09:17
Lasy Państwowe zwiększyły powierzchnię leśną o 50 procent
Celem jest prywatyzacja polskich lasów, to jest atak na kompetencje naszego kraju - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, pytany o zakusy Unii Europejskiej…
» więcej
2023-04-18, godz. 09:26
Sprzedaż alkoholu do godz. 22? "Nie mówimy o prohibicji, tylko o planowanych zakupach"
Promocja alkoholu i narkotyków stała się oczywistością, a o uzależnieniach mówi się w żartach, więc należy mówić o zakazie sprzedaży w nocy - podkreślał w "Rozmowach pod krawatem" Rafał Porzeziński, autor programu "Ocaleni"…
» więcej
2023-04-17, godz. 09:18
"Dbając o polskie interesy, czasami zdarza się wchodzić w spór"
Wchodzimy w spór z Unią Europejską w sprawie zbóż, który trafia na polski rynek - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. W ten sposób bronimy swoich interesów.
» więcej
2023-04-12, godz. 09:12
Ekspert ds. terroryzmu: nie możemy wykluczyć ataku na gazoport
Nie można wykluczyć ataku grupy dywersyjnej i ostrzału terminalu LNG w Świnoujściu - mówił w "Rozmowach pod krawatem" profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Marek Cupryjak.
» więcej
2023-04-11, godz. 09:11
Szefernaker: minister rolnictwa rozpoczął dynamicznie działania
W ciągu najbliższych dni dojdzie w Szczecinie do spotkania nowego szefa resortu rolnictwa Roberta Telusa z protestującymi rolnikami - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker.
» więcej
2023-04-07, godz. 16:00
Ks. Chojnacki: Kościół pomaga i będzie pomagał potrzebującym
Niezależnie od tego, ile hejtu będzie wylane, Kościół będzie pomagał potrzebującym - mówił w "Rozmowie pod krawatem" ks. profesor Grzegorz Chojnacki.
» więcej
2023-04-07, godz. 11:48
Ks. prof. Chojnacki: Młodzież trzeba wysłuchać. Kościół jest otwarty na młodych
Młodzież trzeba wysłuchać i z nią rozmawiać, a nie wszystko z góry potępiać w czambuł - mówił w "Rozmowach Pod Krawatem" ks. profesor Grzegorz Chojnacki.
» więcej