Fonosfera
Radio SzczecinRadio Szczecin » Fonosfera » Reportaże i słuchowiska
fot. materiały "Projekt 30"
fot. materiały "Projekt 30"
"Projekt30 to projekt stworzony w ramach Olimpiady Społecznej "Zwolnieni z Teorii". Zespół składa się z piątki nastolatków o zupełnie różnych charakterach i zainteresowaniach. „Stworzyliśmy ten projekt żeby pomóc i innym i sobie.", „Chcemy pokazać ludziom, że wszystko jest do zrobienia, a samodyscyplina wcale nie musi się wiązać z pracą dwadzieścia cztery godziny na dobę."- takie myśli przedstawiają członkowie zespołu. Chcą wyjść poza ramy zwykłego, nastoletniego życia i zrobić coś wyjątkowego, zaskoczyć. „Podejmij nowe wyzwanie razem z nami!"- to zdanie przedstawia myśl przewodnią całego projektu, który ma zachęcić innych do przełamywania własnych barier, wyjścia ze swojej strefy komfortu." - tak piszą o sobie twórcy pewnego szczecińskiego projektu.
Są młodzi, ambitni i kreatywni. Bohaterowie reportażu Martyna Nowicka, Maria Kamińska, Joanna Palacz, Oliwia Łuszczewska i Daniel Podolianczuk postanowili wziąć udział w Olimpiadzie Społecznej organizowanej każdego roku pod hasłem "Zwolnieni z teorii". Wymyślili projekt, który nazwali "Projekt 30". Po jego pozytywnym zakończeniu zostaną finalistami olimpiady i otrzymają międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o “Wilki” - nagrody, które odbierają z rąk przedstawicieli władz państwowych i prezesów największych firm. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Podejmij wyzwanie razem z nami".
"Podejmij wyzwanie razem z nami" - reportaż Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej
 

Zobacz także

2021-04-15, godz. 11:59 „Bo był Królem” - reportaż Anny Kolmer Zespoły Piosenki i Tańca „Dzieci ze Skolwina” czy „Huty Szczecin” – to jedne z wielu, które stworzył bohater dzisiejszego reportażu Anny Kolmer… » więcej 2021-04-14, godz. 11:30 "Warto podążać za marzeniami" - reportaż Małgorzaty Furgi Każdy z nas posiada marzenia. Może część z nich udało się zrealizować, z części zrezygnować, a w spełnienie kilku jeszcze się wierzy? Dzieci mają… » więcej 2021-04-13, godz. 08:02 "Moja Ałma-Ata" - reportaż Małgorzaty Furgi Polina Wierzchowiec znana jest mieszkańcom Szczecina jako wielka miłośniczka przeszłości miasta, ale też historii ludzi tu mieszkających. Jest miejskim… » więcej 2021-04-08, godz. 09:22 „Ja niczego więcej nie potrzebuję” - reportaż Janusza Wilczyńskiego Pomaganie zwierzętom było dla niej ważne od dzieciństwa. Z wykształcenia jest finansistką, która obecnie studiuje psychologię. Niedawno uzyskała tytuł… » więcej 2021-04-07, godz. 13:09 "Po prostu być" - reportaż Agaty Rokickiej Sucha bułka, tabletka musująca, pomidor i cukierek - to wszystko, co zjadała w ciągu dnia. W sumie - 300 kalorii. Zaczęła się odchudzać, gdy miała 12… » więcej 2021-04-06, godz. 10:04 "Inny świat Kamileusza"- reportaż Małgorzaty Furgi, Autyzm – jeszcze 30 lat temu taką diagnozę stawiano jednemu dziecku na 10 tys. urodzeń, a dziś co sześćdziesiątemu. Autystyczne dzieci mają przede wszystkim… » więcej 2021-04-04, godz. 06:00 „Cyrograf - historia z życia Heleny Majdaniec"- słuchowisko Rafała Podrazy. „Zakochani są wśród nas", „Rudy rydz" czy „Jutro będzie dobry dzień". Piosenki Heleny Majdaniec w latach 60-tych nuciła cala Polska. Dlaczego „królowa… » więcej 2021-04-02, godz. 06:00 "Muzyka z Nowego Świata" - reportaż Małgorzaty Furgi Piotr Nawrot – polski misjonarz (werbista) i muzykolog, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalista w zakresie misjologii oraz historii… » więcej 2021-04-01, godz. 09:57 „Blisko ludzi” - reportaż Małgorzaty Furgi, Ponad 150 uczestników i setki widzów - tak przez wiele lat wyglądało Misterium Męki Pańskiej w ruinach XIV wiecznego klasztoru Augustianów w Jasienicy… » więcej 2021-03-31, godz. 09:05 "Jak się pomnoży to się dzieli"- reportaż Agaty Rokickiej Aurelia Mączkowska mieszka w Mirosławcu, uczy się w Kaliszu Pomorskim. Jest zdolną, ambitną i pracowitą nastolatką. Ze zdjęcia na plakatach, które wiszą… » więcej
12345