FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
fot. Radio Zachód
W Paradyżu wręczono wczoraj nagrody i wyróżnienia w konkursie "Skarby Polskiej Kultury Narodowej". W Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż i Dokument wyróżnienie za reportaż "Mozaika" otrzymała Agata Rokicka.
Pierwszą nagrodę otrzymał Mariusz Kamiński z Radia Lublin za pracę „Obraza obrazu”, drugą Magdalena Skawińska z Polskiego Radia za „Śląski Apelles” a trzecią Izabela Patek z Radia Zachód za reportaż „Teatr nieprowincjonalny”.
Wyróżniony przez jury reportaż Agaty Rokickiej to opowieść mozaika o Feliksie Ciechomskim - artyście i żołnierzu.
Rok temu na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zaprezentowano odnowiony grób artysty. Renowacji została poddana wykonana z piaskowca płyta oraz modernistyczny mozaikowy krzyż. Renowacja pamięci o człowieku okazała się dużo trudniejsza, zwłaszcza, gdy zmarł bardzo dawno...
W reportażu wykorzystano fragment relacji z pogrzebu Feliksa Ciechomskiego, zamieszczonej w "Kurierze Szczecińskim" 25.10. 1958 roku (z tekstu Feliksa Jordana "Życie i twórczość Feliksa Ciechomskiego") oraz wspomnienia Józefa Bursewicza o artyście i przyjacielu, w audycji "Pamięci tych, którzy odeszli" z 1972 roku z archiwum Radia Szczecin.
"Mozaika" - reportaż Agaty Rokickiej
 

Zobacz także

2024-01-18, godz. 05:00 "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą… » więcej 2024-01-17, godz. 06:00 „Primus Inter Pares” – reportaż Małgorzaty Furgi Za oknami mróz i śnieg. Zima stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób będących w kryzysie bezdomności. Dużą szansę na bezpieczne przezimowanie dają… » więcej 2024-01-16, godz. 09:14 "Z kolędą w Kryworywni" - reportaż Małgorzaty Frymus Goleniowski Teatr Brama został założony 28 lat temu przez Daniela Jacewicza. Nazwa wzięła się od jego pierwszej siedziby teatru – Bramy Wolińskiej. Ale… » więcej 2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej 2024-01-04, godz. 08:37 "Pieniądze to nie wszystko - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2024-01-03, godz. 08:42 „Miniaturzystka” - reportaż Joanny Skoniecznej "Przez dziurkę od klucza" - wystawę prac Urszuli Kwietniewskiej-Łacny można oglądać pod koniec ubiegłego roku w Gryfinie i Chojnie. w Autorka, od 10 lat… » więcej
56789