FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
OSP Krajnik Dolny
OSP Krajnik Dolny
Ostatnimi czasy aura nie oszczędzała naszego województwa. W lecie susza, a potem coraz częściej zaczęły nas region nawiedzać huraganowe wiatry. Wszystko zaczęło się 18 lutego. Na terenie województwa obowiązywał 3 stopień zagrożenia, a prędkość wiatru przekraczała 100km/h. Strażacy kolejny raz mieli ręce pełne roboty. W wielu miejscach regionu zabrakło prądu i wody. Według informacji na stronie Enea Operator najwięcej awarii nastąpiło w okolicach Chojny, Gryfina i Pyrzyc. Problemy występowały w niektórych przypadkach przez pięć, sześć dni. Mieszkańcy radzili sobie jak mogli i umieli. Jak sami mówią była to dla nich lekcja przetrwania, a dla gospodarzy gmin sprawdzian przygotowania do sytuacji kryzysowych. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Lekcja pokory” w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Po reportażu Anny Kolmer mówić będziemy o tzw gotowości kryzysowej na poziomie indywidualnym i samorządowym. W studiu dr Mariusz Sikora z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na Uniwersytecie Szczecińskim, na łączach telefonicznych Waldemar Wiśniewski prezes OSP w Jesionowie w gminie Przelewice, zawodowo ratownik medyczny.
 

Zobacz także

2024-01-23, godz. 08:54 "Żaglonauta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czeski moreplavec, Ruda Krautschneider opowiada o... właściwie nie da się opisać jednym zdaniem, o czym opowiada Ruda. Tego trzeba posłuchać! Niech niesie… » więcej 2024-01-22, godz. 16:42 "Galeon" - najnowsza książka Leszka Hermana [Rozmowa] Leszek Herman to jeden z najpopularniejszych szczecińskich autorów. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Książka przyniosła… » więcej 2024-01-18, godz. 05:00 "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą… » więcej 2024-01-17, godz. 06:00 „Primus Inter Pares” – reportaż Małgorzaty Furgi Za oknami mróz i śnieg. Zima stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób będących w kryzysie bezdomności. Dużą szansę na bezpieczne przezimowanie dają… » więcej 2024-01-16, godz. 09:14 "Z kolędą w Kryworywni" - reportaż Małgorzaty Frymus Goleniowski Teatr Brama został założony 28 lat temu przez Daniela Jacewicza. Nazwa wzięła się od jego pierwszej siedziby teatru – Bramy Wolińskiej. Ale… » więcej 2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej
34567