FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Ekipa Yacht Klub Polski Szczecin wyrusza z pomocą dla Ukrainy
Ekipa Yacht Klub Polski Szczecin wyrusza z pomocą dla Ukrainy
Miłość do morza łączy nie tylko na wodzie. Przyjacielski pomost żeglarzy był początkiem akcji pomocy ludziom mieszkającym na terenach objętych wojną. Dołączali się do tego działania kolejni partnerzy. Udało się zebrać kwotę, za którą kupiono najpotrzebniejsze rzeczy dla walczących w Ukrainie. Wystarczyło też na wyprawki dla dzieci. Uciekające przed wojną rodziny zostały przetransportowane na teren naszego województwa. Łańcuszek ludzi dobrej woli, mądra pomoc i odpowiedzialność za drugiego człowieka dały pozytywne zakończenie. W efekcie powstał reportaż Katarzyny Wolnik -Sayny zatytułowany "W drodze", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur -Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
2- W drodze - rep. K.Wolnik
3-rozmowa reportaż - jak pomagać
Po reportażu rozmowa z Kingą Baranowską, która gości w swoim domu rodzinę ukraińską, z Konstantynem Zienczenko, Ukraińcem, który pomaga swoim rodakom, przywiózł z granicy 20 rodzin oraz z Marcinem Kocem przedstawicielem Yacht Klub Polski - Szczecin, którego członkowie zorganizowali transport z pomocą dla Ukrainy i przywieźli ukraińskie rodziny do naszego regionu.
 

Zobacz także

2022-05-05, godz. 06:00 „Benici” - audycja dokumentalna Joanny Skoniecznej "Ina Benita. Dwa życia" - pierwszy film dokumentalny poświęcony przedwojennej gwieździe filmowej, możemy od kilku dni oglądać na platformie vod. Benita… » więcej 2022-05-04, godz. 07:40 "Maciej Kalenkiewicz - historia cichociemnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Ppłk. Maciej Kalenkiewicz - „Kotwicz", niezwykła postać polskiego podziemia niepodległościowego, oficer Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych. W czasie… » więcej 2022-05-03, godz. 18:00 "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" [ROZMOWA] "Manekin w peniuarze. Moda w II RP" to pełna ciekawostek wyprawa w czasy międzywojnia. Magdalena Idem niezwykle skrupulatnie dokumentuje to skąd czerpano pomysły… » więcej 2022-05-03, godz. 02:37 "Człowiek planuje, a pan Bóg kreśli" - reportaż Agaty Rokickiej Większość z nas z wielkim sentymentem traktuje rodzinne strony. Mieszkańcy dawnych Kresów przez lata tęsknili za ukochanym miejscem na ziemi, często zresztą… » więcej 2022-04-28, godz. 06:00 "Zagrać na patyku i zaśpiewać" - reportaż Małgorzaty Furgi Letnia Szkoła Muzykowania to inicjatywa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie, realizowana w ramach projektu EtnoPolska, dofinansowanego ze środków… » więcej 2022-04-27, godz. 06:00 Podróż w czasie" - reportaż Anny Kolmer Formalnie działają od ponad roku, nieformalnie - kilka lat. Mowa o Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej METRUM czyli: muzyka, edukacja , taniec, rekonstrukcja… » więcej 2022-04-26, godz. 09:00 "Odra - ostatnia rzeka tej wojny" - reportaż Małgorzaty Furgi Przez wiele lat od zakończenia wojny, uczeni byliśmy historii opisywanej z punktu widzenia naszego sąsiada, w którego interesie było pokazywanie braterstwa… » więcej 2022-04-25, godz. 09:28 "Na przedpolu Jałty - wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji" Od poniedziałku do piątku na naszej antenie audiobook na podstawie książki Jerzego Kurcyusza „Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji”… » więcej 2022-04-21, godz. 09:02 "Miastowi śpiewają na ludowo" - reportaż Małgorzaty Furgi "Dwa serduszka, cztery oczy”, "Gęsi za wodą", "Zielony mosteczek" oraz wiele, wiele innych ludowych pieśni czasami znamy z rodzinnego domu. Niestety niezbyt… » więcej 2022-04-20, godz. 06:00 "Jestem jednym z tysiąca" - reportaż Katarzyny Wolnik Sayny Takich ja On jest wielu ,a i tak ciągle za mało by nieść pomoc w najdalsze zakątki Ukrainy. Conor, bo tak zwracają się do niego przyjaciele; jest muzykiem… » więcej
23456