FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Ania Stajuda i Agnieszka Bagińska opiekują się kotami z Ukrainy - Stowarzyszenie Kociarka
Ania Stajuda i Agnieszka Bagińska opiekują się kotami z Ukrainy - Stowarzyszenie Kociarka
Dr Rita Zaborowska przyjmuje kocich pacjentów z Ukrainy w Szczecińskim Centrum Weterynaryjnym
Dr Rita Zaborowska przyjmuje kocich pacjentów z Ukrainy w Szczecińskim Centrum Weterynaryjnym
Maria z kotem czeka na wizytę w gabinecie weterynaryjnym
Maria z kotem czeka na wizytę w gabinecie weterynaryjnym
Maria z kotem w drodze do Szczecina
Maria z kotem w drodze do Szczecina
Sytuacja zwierząt na terenach objętych wojną w Ukrainie jest dramatyczna. Te, które przekroczyły polską granicę wraz ze swoimi opiekunami są bezpieczne, ale to jedynie promil zwierząt, które żyły w tym kraju. Zostało tam wiele zwierząt domowych, które porzucono w trakcie ewakuacji ludności lub uciekły przerażone ostrzałem. W tym trudnym czasie ludzie o nich nie zapominają. Indywidualnie lub w ramach organizacji pro-zwierzęcych dostarczają karmę dla schronisk, ale też wywożą te porzucone do Polski i innych europejskich krajów. Niedawno do Szczecina trafiło ponad 50 kotów z Ukrainy. Przywiozła je Maria Łopatko z Czernichowa. Na miejscu pomagają jej na co dzień Ania Stajuda i Agnieszka Bagińska ze Stowarzyszenia Kociarka oraz wszyscy miłośnicy zwierząt. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Kociarka wspiera Ukrainę".
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: dr Agata Włodarczyk-Jaworska - lekarka weterynarii ze Szczecińskiego Centrum Weterynaryjnego oraz Norbert Ziemlicki - działacz Fundacji Centaurus.
 

Zobacz także

2022-06-07, godz. 06:00 "Pieniądze to nie wszystko - reportaż Anny Kolmer Kierzków to niewielka wieś, położona około 10 kilometrów na północny zachód od Myśliborza, na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Bez… » więcej 2022-06-06, godz. 08:31 „Cyrograf - historia z życia Heleny Majdaniec"- słuchowisko Rafała Podrazy. „Zakochani są wśród nas", „Rudy rydz" czy „Jutro będzie dobry dzień". Piosenki Heleny Majdaniec w latach 60-tych nuciła cala Polska. Dlaczego „królowa… » więcej 2022-06-02, godz. 06:00 "Lepiej nie słuchać na czczo" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Kucharz z wykształcenia, smakosz z wyboru. Gieno Mientkiewicz uprawiał ponad 30 różnych profesji i każdą z ogromnym zaangażowaniem. Teraz przystanął na… » więcej 2022-06-01, godz. 06:00 "Kicker ze Stargardu" - reportaż Małgorzaty Furgi Szczęśliwy traf sprawił, że drogi Beaty Salitry i Adama Griffith'a skrzyżowały się. To między innymi dzięki jej staraniom, mały wtedy jeszcze, Andrzej… » więcej 2022-05-31, godz. 00:24 „Jedziemy bronić wolnej Ukrainy” – reportaż Małgorzaty Frymus Trwa wojna w Ukrainie. Dziś 97. dzień inwazji. Na wielki szacunek zasługuje heroizm ukraińskich żołnierzy i ludności cywilnej. Ukraińcy mieszkający (pracujący… » więcej 2022-05-26, godz. 08:10 "Pies asystujący, pies przewodnik" - reportaż Małgorzaty Furgi Pies przewodnik odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu swojego niewidomego opiekuna. Nie da się ukryć, że ten pies jest obarczony ogromną odpowiedzialnością… » więcej 2022-05-25, godz. 06:00 „Urodziny Ani po raz pierwszy" - reportaż Małgorzaty Furgi „Czy można obchodzić urodziny częściej niż raz w roku? Można. Właśnie taki podwójny jubileusz mają wszyscy Ci, którzy są po przeszczepie. Pierwsze… » więcej 2022-05-23, godz. 23:52 "Nie bój się być piękną" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Mówią: nie szata zdobi człowieka. Ale jest też powiedzenie: jak cię widzą, tak cię piszą. Która kobieta nie chciałaby choć raz wyglądać jak z okładki… » więcej 2022-05-19, godz. 06:00 "Siostry z Wolnej Ukrainy" - reportaż Małgorzaty Frymus Irina i Marika - to siostry z Ukrainy. W Szczecinie mieszkają od kilkunastu lat. Przyjechały na studia. Zakochały się, założyły rodziny i zostały. Dziś… » więcej 2022-05-18, godz. 06:00 "Muzyka która otwiera serca" - reportaż Małgorzaty Furgi Ponad rok temu Beata Hedzielska, była studentka o. Piotra Nawrota, wspaniałego muzyka oraz misjonarza pracującego od ponad 40 lat w Boliwii wśród Indian… » więcej
56789