FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com
Wimbledon to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie - zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Jest on również najstarszym, bo rozgrywanym od 1877 roku. Impreza obrosła legendą nie tylko ze względu na znakomitych sportowców piękne mecze, ale i tradycje: podawanych na korcie truskawek ze śmietaną i szampana oraz białych strojów tenisistek i tenisistów. 135. edycja Wimbledonu rozpoczęła się wczoraj. Biorą w niej udział także nasi tenisiści, z Igą Świątek w roli głównej. Porozmawiamy o tym dziś w "Fonosferze" z Arturem Dyczewskim, dziennikarzem sportowym Radia Szczecin. Ale wcześniej przypomnimy reportaż o Małgorzaty Furgi "Zakręceni na punkcie tenisa" (z 2017 roku).
Opowiada on o naszym szczecińskim turnieju, którego historia sięga 1993 roku. Na początku był cyklem satelitarnym z pulą nagród 25 tysięcy dolarów, zaś od 1996 roku jest już challengerem. Pula z czasem znacznie wzrosła, ale ważne jest też to, że od zawsze turniej mógł liczyć na wsparcie swoich mecenasów: banku i miasta. W tym roku impreza obchodzić będzie swoje 28. urodziny.
Od początku związani są z nią Krzysztof Bobala i Agnieszka Nykiel - Bobala, bohaterowie reportażu, którzy opowiadają o swojej miłości do tenisa, historii turnieju oraz o tym, jak była budowana marka tej imprezy.
"Zakręceni na punkcie tenisa" - to tytuł reportażu Małgorzaty Furgi.
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej z Arturem Dyczewskim, dziennikarzem sportowym Radia Szczecin
 

Zobacz także

2024-01-23, godz. 08:54 "Żaglonauta" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czeski moreplavec, Ruda Krautschneider opowiada o... właściwie nie da się opisać jednym zdaniem, o czym opowiada Ruda. Tego trzeba posłuchać! Niech niesie… » więcej 2024-01-22, godz. 16:42 "Galeon" - najnowsza książka Leszka Hermana [Rozmowa] Leszek Herman to jeden z najpopularniejszych szczecińskich autorów. Debiutował 8 lat temu powieścią „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Książka przyniosła… » więcej 2024-01-18, godz. 05:00 "Oczy pirata" - reportaż Joanny Skoniecznej Prawie 3 miesiące - tyle czasu był uwięziony przez somalijskich piratów, pochodzący ze Świnoujścia, kapitan Piotr Budzynowski. Do porwania jednostki, którą… » więcej 2024-01-17, godz. 06:00 „Primus Inter Pares” – reportaż Małgorzaty Furgi Za oknami mróz i śnieg. Zima stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia osób będących w kryzysie bezdomności. Dużą szansę na bezpieczne przezimowanie dają… » więcej 2024-01-16, godz. 09:14 "Z kolędą w Kryworywni" - reportaż Małgorzaty Frymus Goleniowski Teatr Brama został założony 28 lat temu przez Daniela Jacewicza. Nazwa wzięła się od jego pierwszej siedziby teatru – Bramy Wolińskiej. Ale… » więcej 2024-01-14, godz. 17:00 Przemysław Kowalewski - kryminały inspirowane Szczecinem To był, w Szczecinie, najgłośniejszy debiut literacki w ubiegłym roku. Przemysław Kowalewski – to kolejny autor kryminałów, których akcja rozgrywa się… » więcej 2024-01-11, godz. 06:00 „Historia jednej pracowni” – reportaż Anny Kolmer Pałac Młodzieży - to miejsce które w Szczecinie łączy pokolenia. Wśród wielu pracowni są i takie do których kilkadziesiąt lat temu chodziła babcia… » więcej 2024-01-10, godz. 06:00 "I kto tu kaleka?" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Można użalać się nad sobą. Można mieć pretensje do Boga czy do losu. Ale można też cieszyć się życiem, tak jak bohaterka reportażu Janusza Wilczyńskiego-… » więcej 2024-01-09, godz. 09:12 "Ważne w życiu 4 legitymacje" - reportaż Małgorzaty Furgi i Małgorzaty Frymus Wczoraj (8 stycznia) zmarł podpułkownik Zbigniew Piasecki: harcerz Szarych Szeregów, żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego. Jak sam… » więcej 2024-01-07, godz. 13:47 „Johannes Quistorp” - film dokumentalny o szczecińskim przesiębiorcy i filantropie Pogodno, Łękno, Park Kasprowicza, Jasne Błonia, Syrenie Stawy - m.in te wszystkie miejsca Szczecin zawdzięcza właśnie rodzinie Quistorpów. Kilka dni temu… » więcej
34567