FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
"Ogórkowa czyli czary pani Anny" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny
"Ogórkowa czyli czary pani Anny" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny
Na początku był impuls. Impuls, który stał się marzeniem… Marzenie stało się inspiracją i celem.
Życie Anny, bohaterki naszego dzisiejszego reportażu, nadaje się na scenariusz filmowy. Kreatywność i wewnętrzne przekonanie spowodowało, że jest w miejscu które uważa za sukces. Ten sukces to własna firma.
Pani Anna ma powody żeby tak sądzić, to wiele nagród i medali na targach kosmetycznych i uznanie kosmetologów. Wszystko co produkuje powstaje w maleńkiej pracowni w małym miasteczku. Miejscu, które stworzyła kiedy była na "życiowym zakręcie". Cały czas wspiera ją grupą przyjaciół, o których mówi "ludzie manufaktury ". Są z nią od początku i pomagają nie tylko przy produkcji czarodziejskich słoiczków... Mam jedną dewizę mówi pani Anna Czupryńska, bohaterka reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny, - dobro wraca.
Reportaż "Ogórkowa czyli czary pani Anny" w realizacji Wawrzyńca Szwai dziś po 22.
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z profesorem Jarosławem Korpysą z Uniwersytetu Szczecińskiego
Posłuchaj rozmowy Joanny Skoniecznej z Michałem Jakubowem ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy
 

Zobacz także

2023-02-02, godz. 06:00 "Podejmij wyzwanie razem z nami" - reportaż Małgorzaty Furgi Od kliku lat w ramach Olimpiady Społecznej "Zwolnieni z Teorii" uczniowie polskich szkół realizują różne projekty. "Projekt 30" o którym opowiada reportaż… » więcej 2023-02-01, godz. 05:30 "Lubię sportową rywalizację" -reportaż Małgorzaty Furgi Bohaterka reportażu Katarzyna Bonifrowska niedawno obroniła pracę dyplomową i obecnie jest już absolwentką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego… » więcej 2023-01-30, godz. 23:38 "Nie wyleczę się tylko z optymizmu" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Żeglarz, wykładowca akademicki, pasjonat historii, miłośnik sztuki. Ma nawet całkiem sporą galerię obrazów z morzem w tle. Przeżył wiele sztormów, nie… » więcej 2023-01-30, godz. 14:00 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-01-26, godz. 15:50 Szczeciński Szlak Widokowy [ROZMOWA] O tym co warto zobaczyć w północnych dzielnicach Szczecina rozmawialiśmy w ostatniej Fonosferze. Gościem audycji był Artur Krzyżański twórca Szczecińskiego… » więcej 2023-01-27, godz. 09:26 "Zakręceni bardziej niż paprykarz" - reportaż Małgorzaty Furgi Polinę i Pawła Wierzchowców kojarzymy najczęściej ze zbiorami pocztówek, które są wyeksponowane w Muzeum - Galerii Pocztówek i Fotografii mieszczącej… » więcej 2023-01-25, godz. 06:00 "Dom dorosłych dzieci" - reportaż Alicji Pietruczuk Budowy mieszkań wspomaganych podejmują się organizacje pozarządowe, ale cały czas takich miejsc jest za mało. W supraskiej "Arce" koło Białegostoku dom… » więcej 2023-01-24, godz. 01:37 "To jest składnik mojego życia" - reportaż Anny Kolmer "Jesteś ważny, dlatego że jesteś tym, kim jesteś, i to do ostatniej chwili życia. Uczynimy wszystko, co w naszej mocy - nie tylko. by pomóc ci spokojnie… » więcej 2023-01-25, godz. 09:26 "Piękne skandalistki. Przedwojenne Miss Polonia"[ROZMOWA] Arystokratki, stenotypistki, początkujące aktorki - wybory przedwojennej Miss Polonia były niezwykle demokratyczne. Zdjęcie do prasy, która zajmowała się… » więcej 2023-01-19, godz. 05:15 "Kafle kręcą mnie bardziej" - Reportaż Małgorzaty Frymus Czy można zakochać się w piecach, zabytkowych kaflach, żeliwnych drzwiczkach? Tak, bo stare rzemiosło potrafi urzekać. Ma w sobie niepowtarzalność i wyjątkowość… » więcej
12345