Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Występowali w Brazylii, Chorwacji, Izraelu, Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Grali nawet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sobotę przedstawili swój premierowy set w holu Filharmonii w Szczecinie.
- Rozpoczynaliśmy karierę 18 lat temu w rodzinnym Szczecinie, ale nie sądziliśmy, że wystąpimy w naszej Filharmonii - powiedział Wojciech Tarańczuk (Vojtek) z Catz 'n Dogz.

- Zdecydowanie jest to jedna najlepszych przestrzeni, którą umożliwiła nam Filharmonia w Szczecinie. Planujemy teraz o wiele więcej koncertów. W przyszłym roku mamy też zaplanowany album po polsku. Dzisiaj była taka prapremiera naszej płyty - dodał Tarańczuk.

- Koncertujemy na najważniejszych scenach klubowych świata, między innymi w Madrycie, gdzie tworzyliśmy najnowszy album - dodał Grzegorz Demiańczuk (Greg) z Catz 'n Dogz.

- Mamy bardzo dużo ciekawych gości na tej płycie, między innymi Rosalie, która dzisiaj z nami wystąpiła i Baasch. Udało też nam się wystąpić po raz pierwszy z Dawidem Głogowskim, który zagrał na trąbce. Ten występ był taki spontaniczny, ale bardzo fajny. No i publiczność była genialna. Jednak granie w swoim rodzinnym mieście, to jest coś naprawdę specjalnego i uwielbiamy to - podsumował Grzegorz Demiańczuk.

Najbliższy koncert w Filharmonii odbędzie się w niedzielę o godzinie 19. Z jazzowymi aranżacjami utworów Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki wystąpi pianista Leszek Kułakowski.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty