Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Przedstawiciele firmy "Allseas" poinformowali, że wstrzymują pracę przy budowie "Nord Steam2". źródło: https://allseas.com/
Przedstawiciele firmy "Allseas" poinformowali, że wstrzymują pracę przy budowie "Nord Steam2". źródło: https://allseas.com/
Szwajcarska firma "Allseas", obawiając się amerykańskich sankcji, wstrzymała w sobotę układanie rur na dnie morza na niemieckim i duńskim odcinku wód ekonomicznych.
Przedstawiciele firmy "Allseas" poinformowali, że wstrzymują pracę przy budowie "Nord Steam2". Firma przyznaje, że jest to konsekwencja zaakceptowania przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa sankcji gospodarczych jakie mają być nałożone na firmy uczestniczące w budowie tego projektu.

Szef szwajcarskiej firmy otrzymał list od dwóch amerykańskich senatorów, w którym piszą, że jeśli firma będzie kontynuować prace, narazi się na sankcje.

Zastępca rzecznika prasowego niemieckiego rządu, Ulrike Demmer ostro skrytykowała amerykańskie sankcje. - Rząd niemiecki odrzuca takie eksterytorialne sankcje, jakie spotkają niemieckie i europejskie firmy. To jest ingerencja w nasze sprawy wewnętrzne - powiedziała Demmer.

W 2020 roku ma zostać oddany do użytku leżący na dnie Morza Bałtyckiego gazociąg "Nord Stream 2", którym gaz popłynie bezpośrednio z Rosji do Niemiec, z pominięciem m.in. Polski i Ukrainy.

Polska, kraje bałtyckie, Ukraina, a także Unia Europejska sprzeciwiają się projektowi.
Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty