Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Prezydent Andrzej Duda wręczył Małgorzacie Manowskiej akt powołania na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
Ponadto prezydent powołał sędziego Sądu Najwyższego Michała Laskowskiego na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. Akty powołania na stanowisko zostały wręczone podczas dzisiejszego spotkania w Pałacu Prezydenckim.

Sędzia Małgorzata Manowska jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i profesorem nadzwyczajnym Uczelni Łazarskiego, gdzie wykłada od 7 lat. Była sędzią sądów powszechnych - Rejonowego dla Warszawy Pragi, Okręgowego i Apelacyjnego w Warszawie. Przez kilka miesięcy w 2007 roku była wiceministrem sprawiedliwości. Przez cztery lata Małgorzata Manowska była Dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Sędzią Sądu Najwyższego jest od października 2018 roku.

Prezydent wybrał nowego I Prezesa Sądu Najwyższego spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, które w sobotę wybrało pięciu kandydatów na to stanowisko. Najwięcej głosów - 50 - otrzymał sędzia Włodzimierz Wróbel. Na Małgorzatę Manowską oddano 25 głosów, na Tomasza Demendeckiego - 14, na Leszka Boska - 4, a na Joannę Misztal-Konecką - 2 głosy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty