Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Po interwencji UOKiK rolnicy otrzymali około 400 milionów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Po interwencji UOKiK rolnicy otrzymali około 400 milionów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że po interwencji prezesa tej instytucji rolnicy otrzymali ponad 400 milionów złotych z tytułu zaległych płatności. To efekt postępowań, które UOKiK wszczął na początku kwietnia.
Urząd przeanalizował dane o płatnościach blisko stu największych firm w branży spożywczej i handlowej. 70 przedsiębiorców zalegało z płatnościami wobec rolników i dostawców.

Największymi dłużnikami były sieci handlowe. Prezes Urzędu Tomasz Chróstny powiedział, że po jego interwencji 57 przedsiębiorców zrealizowało zaległe płatności. Dodał, że UOKiK nadal monitoruje postępowanie przedsiębiorców.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy duże firmy wykorzystują sytuację związaną z epidemią, aby nie płacić w terminie rolnikom i dostawcom. UOKiK przypomina, że za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej firmom grozi kara do 3 procent obrotu.
Prezes Urzędu Tomasz Chróstny powiedział, że po jego interwencji 57 przedsiębiorców zrealizowało zaległe płatności. Dodał, że UOKiK nadal monitoruje postępowanie przedsiębiorców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty