Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / manfredrichter (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / manfredrichter (CC0 domena publiczna)
Prawie 1500 zarzutów usłyszeli dwaj weterynarze z Gdańska. Zdaniem śledczych lekarze nie badali drobiu przed ubojem, tylko za pieniądze wystawiali zaświadczenia in blanco. Teraz odpowiedzą m.in. za oszustwo.
Na trop przestępczego procederu wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej w Gdańsku. Jak poinformowała podkomisarz Renata Legawiec weterynarze zamiast samemu dokonywać badań przedubojowych zlecali je osobom nieuprawnionym, bądź przekazywali do wypełnienia osobom postronnym podpisane przez siebie druki potwierdzające wykonanie badań. W rzeczywistości do badań nie dochodziło. Tak spreparowane dokumenty stanowiły podstawę przyjęcia drobiu do ubojni i na rynek do konsumpcji trafiało nieprzebadane mięso - mówi podkomisarz Legawiec. Funkcjonariusze ustalili, że weterynarze w wieku 37 i 50 lat działali tak przez co najmniej kilka lat.

Weterynarze usłyszeli zarzuty oszustwa, poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podżegania do składania fałszywych zeznań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Sprawa jest rozwojowa. Lekarze nie pracują już w zawodzie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty