Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. facebook.com/andrzejduda/
Fot. facebook.com/andrzejduda/
Prezydent Andrzej Duda zaproponował inicjatywę ustawodawczą "Rodzice decydują". Podczas spotkania z rodzicami i dziećmi w Warszawie przedstawił jej założenia.
Andrzej Duda przypomniał, że w ubiegłym miesiącu zaproponował Kartę Rodziny. Wyjaśnił, że prezydencki projekt wpisuje się w jej założenia.

- Działalność wszelkich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, która miałaby być prowadzona na terenie szkoły, wymaga nie tylko zgody dyrekcji szkoły, rady szkoły, ale wymaga przede wszystkim zgody rodziców - wyjaśnił.

Prezydent dodał, że takie organizacje będą zobowiązane przedstawić rodzicom pełną informację o tym, co zamierzają dzieciom przekazywać, w jakiej formule, czego będą dotyczyły treści i kto będzie je przekazywał. Ponadto osoba, która będzie miała prowadzić dodatkowe zajęcia, będzie musiała też poinformować o swoich kwalifikacjach i dotychczasowej działalności. Przepisy mają dotyczyć każdej organizacji - niezależnie od jej profilu i sposobu działania. Informacje mają być przedstawiane w formie konspektu.

Andrzej Duda, że poparł także poselski projekt ustawy ułatwiający dostęp do edukacji domowej. Przypomniał, że został on ogłoszony przez posłów PiS kilka dni temu, po przedstawieniu przez niego Karty Rodziny.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie w wielu polskich domach, w których rodzice pomagali dzieciom w nauce. Jego zdaniem, ta forma nauczania się sprawdziła i rodzice nadal powinni mieć taką możliwość.

Prezydent wyraził nadzieję, że projekt zostanie jak najszybciej rozpatrzony w Parlamencie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty