Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Prezydent Andrzej Duda we Wrocławiu. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl/
Prezydent Andrzej Duda we Wrocławiu. źródło: https://www.facebook.com/prezydentpl/
Nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Onkologii ma pełne finansowanie i będzie realizowana - mówił podczas wiecu wyborczego we Wrocławiu prezydent Andrzej Duda.
Rząd podjął decyzję o włączeniu inwestycji w plan Narodowej Strategii Onkologicznej.

- To oznacza, że powstanie całkowicie nowy szpital onkologiczny na najwyższym poziomie, z nowoczesnym wyposażeniem, szpital, w którym będzie 700 łóżek, będzie blok operacyjny złożony z 10-12 sal. Będzie przeprowadzane ok. 10 tysięcy zabiegów operacyjnych rocznie, ok. 200 tysięcy zabiegów operacyjnych - zapowiedział.

Jak mówił prezydent Andrzej Duda nowe Dolnośląskie Centrum Onkologii zostanie wyposażone w 12 sal operacyjnych. Rocznie placówka będzie w stanie wykonywać ponad 10 tys. operacji oraz 200 tys. zabiegów ambulatoryjnych.

W ramach inwestycji powstanie także centrum badawczo-rozwojowe, którego zadaniem będzie wypracowywanie nowych leków i technologii leczenia.

Ponadto prezydent chce utrzymać na stałe możliwość pracy zdalnej i przepisów regulujących jej przebieg po wygaśnięciu epidemii koronawirusa. Zapowiedział, że złoży odpowiedni projekt ustawy.

Ubiegający się o reelekcję prezydent przypomniał, że przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły prawną definicję pracy zdalnej, jednak jest to rozwiązanie czasowe. W jego ocenie zostało ono pozytywnie przyjęte przez większość pracowników.

- To się sprawdziło. Prawie 5 milionów Polaków pracowało zdalnie. Bardzo wielu ludzi, a także przedsiębiorców jest z tego zadowolonych, bo okazało się to bardzo prostą i dobrą formą świadczenia pracy. Chcę, żeby przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały utrzymane, nie tylko do września jak to było wstępnie postanowione, ale żeby to zostało w Kodeksie pracy - mówił we Wrocławiu.

Prezydent wyjaśnił, że praca zdalna mogłaby być świadczona na stałe jeśli obie strony wyraziłyby na to zgodę w tych branżach, gdzie jest to możliwe.

- Żeby to był element wolności, który może wybrać pracownik i pracodawca razem. Czemu to może pomóc? Na przykład kobiety, które zajdą w ciąże będą wolały pracować z domu i umożliwi im to pracę. Może się okazać, że ktoś będzie miał kontuzję utrudniającą chodzenie do pracy, ale może wykonywać pracę zdalną. Nie musi wtedy brać zwolnienia i może normalnie pracować tylko z domu przez komputer - wymieniał.

Prezydent powiedział, że rozmawiał o tej propozycji z wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Wiceszefowa rządu zaopiniowała ją pozytywnie.
Będzie przeprowadzane ok. 10 tysięcy zabiegów operacyjnych rocznie, ok. 200 tysięcy zabiegów operacyjnych - zapowiedział.
Chcę, żeby przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały utrzymane, nie tylko do września jak to było wstępnie postanowione, ale żeby to zostało w Kodeksie pracy - mówił we Wrocławiu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty