Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła nowe programy pomocowe na wschodzie Ukrainy. Organizacja chce dotrzeć do osób starszych, które w wyniku pandemii koronawirusa zostały niemal odcięte od świata.
Najstarsi mieszkańcy obwodu donieckiego oraz miejscowi niepełnosprawni otrzymają artykuły higieniczne, niezbędne do ochrony przed koronawirusem. Pomoc trafi do tych osób, które nie posiadają samochodów i nie mają możliwości stałego robienia zakupów w rejonie, gdzie nie kursują obecnie autobusy.

Jak mówi Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej, pomoc trafi także do miejscowych placówek opieki, które dostaną między innymi sprzęt do rehabilitacji. "Dostosujemy również jedną z placówek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a pracownicy otrzymają rowery, dzięki którym będą mogli dotrzeć do mieszkańców trudno dostępnych terenów” - dodaje.

Polska Akcja Humanitarna od pięciu lat ma stałą misję na Ukrainie, w rejonie frontu walk w Donbasie. Zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom starszym, kobietom i dzieciom, a więc osobom szczególnie narażonym w czasie konfliktów zbrojnych.

W ostatnich tygodniach PAH dostarczyła Ukraińcom paczki żywnościowe i umożliwiła też kontakt z psychologiem. Teraz chce także dotrzeć z pomocą do osób poszkodowanych przez wybuchy min.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty