Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/winter-storm-huragan-58025.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/winter-storm-huragan-58025.
Żywioł przemieszcza się na północ Stanów Zjednoczonych. Aktualnie jest na wysokości Karoliny Północnej i Południowej, porusza się w stronę Nowego Jorku.
Sytuacja na zagrożonych terenach dodatkowo utrudnia szalejąca w USA pandemia koronawirusa.

W najbliższych godzinach Izajasz z duża mocą zaatakuje w środkowej części wschodniego amerykańskiego wybrzeża. Prędkość towarzyszącego mu wiatru dochodzi do 110 kilometrów na godzinę. Żywioł stał się teraz huraganem nr 1 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Przemieszczać się będzie w kierunku dużych miast, w tym Nowego Jorku. Burmistrz tej metropolii Bill de Blasio ostrzega: - Żywioł przyniesie bardzo silnie wiejący wiatr, intensywne opady deszczu, a przybrzeżne tereny zanotują podtopienia. Na szczęście w tej chwili, uwzględniający informacje Narodowego Centrum Huraganów, miasto nie powinno być sparaliżowane. Chciałbym jednak przestrzec, że w przeszłości takie prognozy szybko niekorzystnie się zmieniały. Zachowajmy czujność.

W pogotowiu są m.in. służby energetyczne, gdyż wiadomo, że wiatr będzie zrywał linie wysokiego napięcia. Przewiduje się, że kilkaset tysięcy ludzi może być bez prądu.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty