Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fabio Jakobsen poszkodowany w kraksie na Tour de Pologne przeszedł wielogodzinną operację. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fabio Jakobsen poszkodowany w kraksie na Tour de Pologne przeszedł wielogodzinną operację. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sześć osób - pięciu kolarzy i jeden sędzia zostało poszkodowanych na mecie 1. etapu Tour de Pologne w Katowicach. Najpoważniej ucierpiał holenderski zawodnik Fabio Jakobsen.
Jakobsen przeszedł wielogodzinną operację. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Kolarz ma poważne urazy przedniej części głowy i stłuczenia klatki piersiowej. Przebywa w klinicznym oddziale intensywnej terapii Szpitala Specjalistycznego imienia świętej Barbary w Sosnowcu. Do tej samej placówki trafił inny zawodnik, który doznał złamań ręki.

Z kolei sędzia, który także ucierpiał w wypadku na mecie przebywa w szpitalu w Katowicach-Ochojcu. Jego stan jest także stabilny. Trwają badania i konsultacje lekarskie. Trzech zawodników, w tym sprawca kraksy, trafiło do szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach.

Jak poinformował Polskie Radio Katowice dyrektor wyścigu Czesław Lang, życie poszkodowanych nie jest zagrożone.

Przedstawiciele szpitala przekazali, że dwóch kolarzy, w tym Dylan Groenewegen opuściło placówkę. Natomiast trzeci ma niegroźny uraz jednego z kręgów szyjnych. Został opatrzony. Dzisiaj, najpóźniej jutro zostanie wypisany ze szpitala. Żaden z pacjentów nie wymagał operacji.
Relacja Doroty Stabik (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty