Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zbigniew Ziobro. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbigniew Ziobro. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że organa ścigania zrobiły, co do nich należało, a postanowienie o aresztowaniu Michała Sz. wydał niezawisły sąd.
Tak szef resortu komentuje sprawę działacza LGBT, który usłyszał zarzuty między innymi w związku z pobiciem działacza fundacji Pro Life i uszkodzeniu furgonetki należącej do fundacji. Zbigniew Ziobro podkreślił, że politycy opozycji, którzy brali udział w piątkowym proteście w Warszawie, stają w obronie człowieka, który ma zarzuty za czyny chuligańskie.

W Polsce politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, niezawisłych sądów, nie stoją po stronie napadniętego i bezbronnego człowieka, który nikomu krzywdy nie czynił i nie używał przemocy. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa i domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i pewnie w finale uniewinnienia jednego ze sprawców - powiedział Ziobro.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że piątkowe działania policji były uzasadnione i zgodne z prawem. Podziękował funkcjonariuszom za profesjonalizm. Jak podkreślał, policjanci wykonywali obowiązki w imieniu państwa i realizowali decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu Michała Sz.

- Zawsze prokurator musi wziąć pod uwagę okoliczności zdarzenia, materiał zebrany w postępowaniu i ocenić czy przesłanka związana z matactwem jest realnym powodem do wystąpienia z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tak właśnie prokurator to ocenił i taką ocenę prokuratora podzielił sąd - powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości zapewnił, że nie będzie tolerował łamania prawa niezależnie od tego, kto to będzie robił.
Zbigniew Ziobro podkreślił, że politycy opozycji, którzy brali udział w piątkowym proteście w Warszawie, stają w obronie człowieka, który ma zarzuty za czyny chuligańskie.
Zbigniew Ziobro podkreślił, że piątkowe działania policji były uzasadnione i zgodne z prawem. Podziękował funkcjonariuszom za profesjonalizm.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty