Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
ZUS wydał do tej pory ponad 504 tysięcy bonów o łącznej wartości ponad 431 milionów złotych - poinformował rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
Beneficjenci wykonali ponad 50 tysięcy płatności bonami na łączną kwotę 36 mln złotych. Do tej pory zgłosiło się ponad 13,6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Dzięki bonowi turystycznemu można dofinansować pobyt w hotelu czy w pensjonacie, wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym, koszt kolonii dla dziecka, obóz harcerski, sportowy lub rekreacyjny. Bon nie zależy od dochodów, podobnie jak w przypadku świadczenia z Programu Rodzina 500 Plus.

Świadczenie, w wysokości 500 złotych jest przyznawane na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, zostaje powiększone o jedno dodatkowe świadczenie, co w sumie daje tysiąc złotych.

Paweł Żebrowski przypomina, że bon jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

Przy aktywacji bonu trzeba podać swoje dane kontaktowe - adres e-mail i nr telefonu komórkowego. Na adres e-mail przekazywany jest kod obsługi płatności. Trzeba go podać kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany esemesem. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty