Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Były minister transportu Sławomir Nowak zostaje w areszcie tymczasowym. Tym samym warszawski Sąd Okręgowy utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego wydaną pod koniec lipca.
"Podzielił też argumentację tego sądu, w tym obawę matactwa i duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa" - przekazał obrońca Sławomira Nowaka, mecenas Antoni Kania Sieniawski.

Sławomir Nowak, w latach 2016-2019 szef państwowej agencji drogowej na Ukrainie, został zatrzymany w związku z zarzutami korupcyjnymi wraz z dwoma innymi mężczyznami - przedsiębiorcą z Gdańska, który również trafił do aresztu oraz byłym szefem jednostki GROM, któremu sąd dał możliwość wyjścia za kaucją. Dzisiaj w ich sprawie sąd również podejmuje decyzje.

Śledczy z Ukrainy twierdzą, że w czasie pełnienia swojej funkcji na Ukrainie były minister nielegalnie przyjmował pieniądze przy zamówieniach na budowę dróg. W procederze mieli brać udział także dwaj pozostali mężczyźni. Ponieważ sprawa dotyczy osób związanych z Polską, w śledztwo włączyły się polskie organy ścigania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty