Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Bartosz Arłukowicz Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Bartosz Arłukowicz Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Europoseł z naszego regionu przewodniczącym specjalnej komisji Parlamentu Europejskiego do spraw walki z rakiem. Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej zapowiedział prace dynamiczne i efektywne.
- Chcemy stworzyć zarys takich standardów, żeby wszyscy pacjenci w całej Europie mieli równy dostęp do wiedzy medycznej, do leków innowacyjnych, do nowoczesnych sposobów terapii. Ta komisja to jest bardzo wielkie wydarzenie w Parlamencie Europejskim dlatego, że tak naprawdę po raz pierwszy zajmiemy się stricte tematem raka i onkologii. 1 milion 300 tysięcy ludzi rocznie w Europie umiera na raka - mówił Arłukowicz.

Specjalna komisja do spraw walki z rakiem ma rozpocząć prace w przyszłym tygodniu. Została ona powołana na 12 miesięcy, ale z możliwością przedłużenia.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

HAHAHA, hit sezonu :)
piękny przykład jak opłaca się "terroryzować" Polaków i Polskę, stając zawsze po stronie Unii (czyt. głównie Niemiec) - stołek jest... JEST ;)
a przecież ten groteskowy Pan, w ogóle się nie zna na medycynie - dobitnie to pokazał jak był ministrem zdrowia za rządów PO
Przez takich "zdrajców narodu" wstyd człowiekowi czasem, że wywodzi się z tego samego miasta co on. Z resztą... całe Zachodniopomorskie to wstyd...
Jedno z najgorszych rejonów do życia, a ceny mieszkań jedne z najwyższych...i ta duma Szczecinian... nie wiadomo z czego :] - jedyne co potraficie wymienić tu fajnego to bulwary, które i tak są delikatnie mówiąc "średnie"
Wstyd, to zaściankowe i biedne Podkarpacie z Rzeszowem na czele.
Jak koledze Kaczuszce nie pasuje Szczecin i tak źle w nim jest, to proponuję:
- nie narzekać pod każdym postem jak tu źle, tylko iść z genialnymi pomysłami do rady miasta albo samemu kandydować
- przeprowadzić się do piękniejszego miasta, gdzie nie ma problemów
Jak to wszystko takie proste i kolega jest ekspertem, to niech realnie coś zacznie robić a nie biadolić w komentarzach jak to tu jest źle i wszyscy wokoło to ciemnota.
haha... a kto to?
on krzyczy i klnie
w domu jak popadnie !
(sprawdzone przez kolege budowlańca,
który robił u niego wykończeniówke wnetrza domu)
IDZ PRECZ ŁUKI !!!!!!!
.... PL da rade bez ciebie i kmiota Nitrasassalasa! ;)
pozdro ziom !
no to znaleźli speca co eutanazję uskuteczni...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty