Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/NHC_Atlantic
Fot. twitter.com/NHC_Atlantic
Północne części Zatoki Meksykańskiej Stanów Zjednoczonych zalewane są przez huragan Sally. Na Florydzie w ciągu 4 godzin spadło tyle deszczu, ile notuje się średnio w ciągu czterech miesięcy.
Sally, gdy kilka godzin temu znalazła się na lądzie, z huraganu drugiej kategorii przekształciła się w tropikalną burzę. Porusza się jednak bardzo wolno i w pasmie tamtejszego wybrzeża liczącego około 400 kilometrów zostawia masy wody. Według bardzo wstępnego bilansu, żywioł jak na razie zabił jedną osobę, jedna jest poszukiwana. Setki ludzi było ewakuowanych przez ratowników z zalanych dzielnic, z których nie było samodzielnej ucieczki. Ponad 550 tysięcy mieszkańców pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej. W Alabamie kobieta spostrzegła na zalanej ulicy płynącego aligatora.

- Wszyscy muszą być bardzo ostrożni. Prosimy o niewychodzenie na zewnątrz. W wodzie mogą znajdować się zerwane przez wiatr linie wysokiego napięcia. W tym przypadku życie i bezpieczeństwo jest najważniejsze – mówił gubernator Florydy Ron DeSantis.

Żywioł poruszać się będzie teraz na północny-wschód, w kierunku Karoliny Północnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty