Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Donald Trump oświadczył, że jest zadowolony z występu w pierwszej telewizyjnej debacie w wyborach prezydenckich. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że wygrał pojedynek z Joe Bidenem. Sondaże wskazują jednak na zwycięstwo kandydata demokratów.
Debatę Trump-Biden oglądały 73 miliony Amerykanów czyli 10 milionów mniej niż pierwszą debatę Trump-Clinton w 2016 roku. Było to jednak jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej kampanii.

- Pod każdym względem wygraliśmy wczorajsza debatę. Mój rywal był słaby, ciągle lamentował. Moje zwycięstwo potwierdzają wszystkie sondaże, które widziałem - przekonywał prezydent USA.

Na zwycięstwo Donalda Trumpa wskazuje rzeczywiście kilka sondaży internetowych, na przykład na Twitterze. Nie są to jednak miarodajne badania opinii publicznej. Profesjonalne sondaże dają inne wyniki. W sondażu instytutu Ipsos 59 procent oglądających debatę wskazało na zwycięstwo Bidena, a 33 procent na Trumpa.

Podobne wyniki przyniósł sondaż telewizji CNN. W badaniu CBS ankietowani przyznali zwycięstwo kandydatów demokratów w stosunku 48 proc. do 41 proc.

Niezależnie od oceny występu kandydatów niemal wszyscy obserwatorzy są zdania, że była to najbardziej chaotyczna debata w historii amerykańskich wyborów prezydenckich.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty