Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Przedstawiciele fundacji wspierających chorych na raka wskazali kilkanaście regionów - w tym Moskwę i Petersburg - w których zabrakło lekarstw. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Przedstawiciele fundacji wspierających chorych na raka wskazali kilkanaście regionów - w tym Moskwę i Petersburg - w których zabrakło lekarstw. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie fundacje humanitarne alarmują, że w aptekach i szpitalach brakuje lekarstw dla chorych na raka.
"Sytuacja jest katastroficzna" - można przeczytać w liście otwartym, który został wysłany do przedstawicieli władz najwyższych Rosji.

Autorzy podkreślają, że w 2020 roku rosyjskie firmy farmaceutyczne "drastycznie ograniczyły produkcję niedrogich lekarstw, które od lat stanowią podstawę leczenia pacjentów onkologicznych".

Przedstawiciele fundacji wspierających chorych na raka wskazali kilkanaście regionów - w tym Moskwę i Petersburg - w których zabrakło lekarstw.

Autorzy listu alarmują, że wzrasta liczba chorych, których nie udaje się uratować i winią za taki stan rzeczy państwowy system regulowania rynku farmaceutycznego. Tego typu problemy w Rosji utrzymują się od kilkunastu lat i dotyczą zarówno lekarstw dla nieuleczalnie chorych, jak preparatów wspomagających leczenie chorób sezonowych takich, jak grupa.

W okresie pandemii koronawirusa rosyjscy lekarze kilkakrotnie pisali listy do władz najwyższych, w których informowali o braku środków ochrony osobistej i wyspecjalizowanego personelu.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty