Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Wspólna strategia testowania na Covid-1919 i szczepień - to główny temat wideokonferencji z udziałem przywódców 27 krajów.
Naradę na odległość zwołał przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, by koordynować działania państw członkowskich.

Unijni przywódcy mają rozmawiać przede wszystkim o szybkich testach antygenowych, które wprawdzie nie są tak dokładne jak te tradycyjne z wymazem, ale pozwalają przesiewać osoby zakażone i tropić pola transmisji koronawirusa. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel uważa, że kraje członkowskie powinny zacząć je stosować jak najszybciej.

Drugi temat wideoszczytu to szczepienia.

- Świat znajduje się w decydującym momencie w walce z Covid-19. Testy i szczepionki to jedyny sposób na wygranie tej bitwy. Konieczna jest solidarność i współpraca - powiedział szef Rady.

Charles Michel uważa, że kraje członkowskie powinny się jak najszybciej zobowiązać do przedstawienia strategicznych planów szczepień. Chodzi o przygotowanie miejsc do przechowywania szczepionek, a także określenie grup priorytetowych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty