Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Koalicja Obywatelska zwróciła się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z wnioskiem, by na najbliższym posiedzeniu izby zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Jak mówił podczas konferencji prasowej poseł Robert Kropiwnicki, wniosek KO czeka na rozpatrzenie od 20 listopada. Wyjaśnił, że zgodnie z Regulaminem Sejmu, powinien on być rozpatrzony nie wcześniej niż po 7 dniach, na kolejnym posiedzeniu od dnia jego złożenia.

- To oznacza, że po 27 listopada powinien być natychmiast rozpatrywany - powiedział Robert Kropiwnicki.

Dodał, że było posiedzenie 28 listopada, ale Sejm wnioskiem KO się nie zajął.

Do kwestii wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego odniosła się w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

- Wniosek jest oczywiście niepoważny, to nie pierwsze tego rodzaju wystąpienie Platformy, która zamiast pomagać Polakom w trudnym czasie pandemii, zajmuje się tego rodzaju niepoważnymi walkami politycznymi - powiedziała.

Dodała, że będzie on rozpatrywany przez Sejm najprawdopodobniej w kolejnym tygodniu. Jak zaznaczyła, nie wiadomo, czy posiedzenie w ten piątek się odbędzie. "Czekamy na to co zrobi Senat" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Zgodnie z planem, najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 9 i 10 grudnia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty