Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Nie ma dowodów na oszustwa wyborcze - oświadczył prokurator generalny Stanów Zjednoczonych William Barr. Te, zdaniem urzędującego jeszcze prezydenta, mogły wpłynąć na wynik wyborów w USA. Donald Trump nie uznaje zwycięstwa Joe Bidena.
W wywiadzie dla agencji Associated Press Wiliam Barr tłumaczył, że prokuratorzy federalni oraz agenci FBI badali różne doniesienia na temat nieprawidłowości wyborczych, ale nie stwierdzili oszustw na taką skalę by mogły wpłynąć na wynik głosowania. - Większość oskarżeń miała jednostkowy charakter i była związana z konkretnymi okolicznościami bądź pojedynczymi osobami - tłumaczył Barr, który po wyborach upoważnił prokuratorów federalnych do badania potencjalnych oszustw wyborczych.

Prokurator generalny dał do zrozumienia, że nieprawidłowości jakie stwierdzono podczas głosowania zdarzają się podczas każdych wyborów. Barr odrzucił twierdzenia prezydenta Trumpa i jego współpracowników, że doszło do manipulacji wyborczych przy użyciu oprogramowania urządzeń do rejestracji i liczenia głosów. „Departament Bezpieczeństwa Krajowego i Departament Sprawiedliwości przyjrzały się temu i nie znalazły potwierdzenia tych informacji” - stwierdził Barr.

Sztab Donalda Trumpa odrzucił twierdzenia prokuratora generalnego USA twierdząc, że oszustwo wyborcze miało miejsce a postępowania Departamentu Sprawiedliwości nie zostały przeprowadzone wystarczająco wnikliwie.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty