Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Do 7 grudnia nauczyciele mogą jeszcze wnioskować o dofinansowanie w wysokości 500 złotych na sprzęt do zdalnej nauki. Na ten cel rząd przeznaczył 300 milionów złotych.
Rzeczniczka ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska przypomina, że dofinansowanie obejmuje sprzęt kupiony między 1 września a 7 grudnia bieżącego roku. "Dofinansowanie można otrzymać zarówno do sprzętu, jak i do oprogramowania" - mówi rzeczniczka.

Nauczyciele mogą kupić komputery przenośne, kamery internetowe, słuchawki lub zestaw słuchawkowy, dodatkowy mikrofon, smartfon, tablet, ładowarkę sieciową, głośniki i pamięć zewnętrzną. Zwrot wydatków można otrzymać również za mobilny internet.

"Środki finansowe przekazane samorządom, które nie zostaną w pełni wykorzystane, mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego właśnie dla szkół i placówek" - mówi Anna Ostrowska.

Nauczyciel, który pracuje w kilku szkołach, może tylko raz złożyć wniosek o dofinansowanie - tylko w jednej z nich. Środki na konta nauczycieli mają wpłynąć do końca tego roku.
Relacja Katarzyny Ingram [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty