Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

źródło: https://twitter.com/prezydentpl?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor
źródło: https://twitter.com/prezydentpl?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor
Naukowcy alarmują, że ta bardzo istotna dla funkcjonowania ludzkości część środowiska jest w złym stanie, poprawa jej bytu zależy od każdego z nas.
Gleba - choć często pomijana podczas dyskusji o ochronie środowiska - jest jednym z najważniejszych jego elementów. Jej stan bezpośrednio wpływa na każdego z nas, a jej degradacja zagraża istnieniu ludzkości - mówi profesor Monika Jakubas z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Stan gleb w Polsce od lat pozostaje niezmiennie zły. Wpływają na to przemysł i rolnictwo, a także zachowanie każdego z nas. Zanieczyszczona gleba oznacza zanieczyszczone pożywienie, przez które do naszego organizmu dostaje się między innymi plastik.

Jak zaznacza profesor Monika Jakubas, choć zmiany nie będą widoczne od razu, to warto - zwłaszcza w dobie pandemii - zachowywać się odpowiedzialnie. Chodzi między innymi o oszczędzanie wody oraz o odpowiednie pozbywanie się choćby zużytych maseczek oraz lateksowych czy gumowych rękawiczek.

Światowy Dzień Gleby został ustanowiony przez ONZ w grudniu 2013 roku.
- Jej stan bezpośrednio wpływa na każdego z nas, a jej degradacja zagraża istnieniu ludzkości - mówi profesor Monika Jakubas z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty