Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu potwierdził, że wydane kilka dni temu pozwolenie na dokończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 na niemieckich wodach ekonomicznych – zostało w poniedziałek wstrzymane.
Powodem tej decyzji jest skarga złożona przez kilka organizacji ekologicznych przeciwko budowie gazociągu do niemieckiego urzędu.

Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu potwierdził, że organizacje ekologiczne NABU oraz DUH złożyły oficjalną skargę, w której domagają się wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Jak poinformowało biuro prasowe hamburskiego urzędu, do czasu rozstrzygnięcia sporu przed sądem zezwolenie na budowę zostaje czasowo wstrzymane.

Zdecydowana większość organizacji ekologicznych odmówiła udziału w fundacji klimatycznej utworzonej przez władze Meklemburgii Pomorza Przedniego. Dyrektor zarządzający organizacji DUH – Sascha Mueller-Kraenner powtórzył, że budowa gazociągu doprowadzi do degradacji środowiska.

Kilkanaście dni temu władze Meklemburgii Pomorza Przedniego powołały fundację klimatyczną, której prawdziwym celem jest umożliwienie dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2, z ominięciem amerykańskich sankcji. Partia Zielonych zaapelowała do nowo wybranego szefa CDU Armina Lascheta, aby wstrzymał budowę gazociągu.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty