Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / OrnaW (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / OrnaW (CC0 domena publiczna)
Francuskie władze wydały nowe rekomendacje w sprawie masek ochronnych. Zalecane jest unikanie tych, które są wykonane z tkaniny, a zwłaszcza tych, które są szyte własnoręcznie i nie chronią wystarczająco przed zmutowaną formą patogenu.
W raporcie przekazanym rządowi Francuska Rada do spraw Zdrowia Publicznego stwierdziła, że noszone powinny być wyłącznie maski chirurgiczne oraz te wykonane z wielowarstwowej tkaniny. Zapewniają one wysoką - 90 procentową ochronę przed transmisją wirusa i obniżają ryzyko zakażenia jego brytyjską odmianą. Maski wykonane z cieńszej tkaniny - skuteczne w 70 procentach lub te domowej roboty, nie powinny być stosowane - twierdzą eksperci.

Francuski minister zdrowia Olivier Véran poparł te rekomendacje. Zapewnił jednak, że we Francji 90 procent produkowanych i rozprowadzanych masek gwarantuje wystarczającą ochronę przed transmisją wszelkich form koronawirusa.

Maski z wyższą skutecznością są także rozdawane dzieciom w szkołach. Mówił o tym minister edukacji narodowej Jean-Michel Blanquer. Nie wykluczył przy tym wprowadzenia zakazu noszenia masek domowej roboty w placówkach szkolnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty