Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Linie Norwegian. Fot. norwegian.com
Linie Norwegian. Fot. norwegian.com
Zagrożona bankructwem linia lotnicza Norwegian otrzyma pomoc publiczną. Dotacja od rządu Norwegii prawdopodobnie pozwoli przewoźnikowi utrzymać się na rynku.
Norwegian, obsługujący dwa połączenia z lotniska w Goleniowie - do Oslo i Kopenhagi, otrzymał od rządu premier Erny Solberg obietnicę pomocy finansowej. Poinformował o tym w oświadczeniu prasowym prezes spółki, Jacob Schram.

Zadłużona na ponad 6 miliardów euro linia przedstawiła norweskiemu rządowi plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa, który zakłada szereg cięć. Norwegian już zrezygnował z utrzymania połączeń międzykontynentalnych i zwolnił kilka tysięcy pracowników. Przewoźnik oddał też większość swojej floty firmom leasingowym i tym samym zmniejszył swoje zadłużenie. Proces restrukturyzacji zakłada także dokapitalizowanie Norwegian przez akcjonariuszy. Spółka liczy, że w ten sposób uda się jej pozyskać ponad pół miliarda euro.

Minister handlu i przemysłu Iselin Nybø oceniła, że plan jest o wiele bardziej wiarygodny od tego z października. Wtedy rząd nie zgodził się na udzielenie spółce pomocy finansowej.

Norweski przewoźnik planuje w najbliższej przyszłości skupić się na połączeniach średniego i krótkiego zasięgu na północy Europy.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty