Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Lekarze apelują do pacjentów chorych na COVID-19, by nie wspomagali się tlenoterapią w warunkach domowych.
Profesor Anna Piekarska mówi, że takie działania opóźniają hospitalizację i są już przyczyną zgonów. - Niestety rozpowszechniły się, co jest dramatem, koncentratory tlenu w warunkach domowych. Ludzie siedzą chorzy w domu, używając tlenu i przechorowują w domu najważniejszy i kluczowy okres, kiedy możemy im pomóc i trafiają do nas w bardzo ciężkim stanie - mówi Piekarska.

Profesor Anna Piekarska dodaje, że u chorych na COVID-19 problemy z oddychaniem, to alarmujący sygnał, iż należy skorzystać ze specjalistycznej pomocy. - Tlen owszem tak, ale po chorobie, jeżeli dalej jest niewydolność oddechowa. Tlen, jeżeli jest potrzebny w ostrej fazie zachorowania, w ostrym covidzie, to znaczy że są potrzebne również inne leki w warunkach szpitalnych. Proszę nie stosować koncentratorów tlenu w domu przed hospitalizacją - apeluje Piekarska.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6322 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 346 zakażonych osób.
Profesor Anna Piekarska mówi, że takie działania opóźniają hospitalizację i są już przyczyną zgonów.
Profesor Anna Piekarska dodaje, że u chorych na COVID- 19 problemy z oddychaniem, to alarmujący sygnał, iż należy skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty