Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Przemysław Czarnek dodał też, że „w ramach konsultacji z uczniami nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne”. Fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL
Przemysław Czarnek dodał też, że „w ramach konsultacji z uczniami nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne”. Fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przypomniał w trakcie konferencji prasowej, że dyrektorzy i nauczyciele mogą organizować konsultacje na terenie szkół dla ósmoklasistów i maturzystów.
Minister odniósł się w ten sposób do pytań dziennikarzy o obecność starszych uczniów w budynkach szkół. Zgodnie z rozporządzeniem, uczniowie mogą przychodzić na konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych w maksymalnie pięcioosobowych grupach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Przemysław Czarnek dodał też, że „w ramach konsultacji z uczniami nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne”. - Stąd też niekiedy obecność ósmoklasistów bądź maturzystów na terenie placówki po to, żeby poddać się egzaminowi bądź sprawdzianowi. To wszystko jest potrzebne w ramach przygotowań do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów - dodał Przemysław Czarnek.

W marcu Centralna Komisja Egzaminacyjna ma też przekazać dyrektorom arkusze z próbnymi egzaminami dla klas ósmych i maturzystów.

Prawdopodobnie w czwartek premier Mateusz Morawiecki podejmie decyzję czy starsi uczniowie będą kontynuować naukę zdalną. Od 18 stycznia do szkół wrócili uczniowie klas 1-3.
Przemysław Czarnek dodał też, że „w ramach konsultacji z uczniami nauczyciele mogą przeprowadzać sprawdziany, zachowując zasady sanitarne”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty