Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Platforma wiertnicza. Fot. www.wikipedia.org / Agência Brasil
Platforma wiertnicza. Fot. www.wikipedia.org / Agência Brasil
Norweski Rejestr Chorób Nowotworowych chce ustalić nazwiska wszystkich zatrudnionych po 1998 roku na platformach wiertniczych. Eksperci sprawdzą, ile osób w tej branży zostało narażonych na utratę zdrowia.
W studium współfinansowanym przez Norweską Radę Badawczą oraz tamtejszą branżę offshore może wziąć udział nawet 50 tysięcy osób, które przez ostatnie 22 lata pracowały dla norweskich firm na Morzu Północnym.

Przeprowadzenia kompleksowego opracowania na temat wpływu niebezpiecznych substancji na zdrowie pracowników platform wiertniczych, wielokrotnie domagały się branżowe związki zawodowe, alarmując jednocześnie o częstych przypadkach chorób nowotworowych zdiagnozowanych wśród swoich członków.

Przeprowadzone już kilkadziesiąt lat temu badania dowiodły, że ryzyko chłoniaka lub raka krwi zwiększało się wraz z ekspozycją skóry na występujący w ropie naftowej benzen.

Autorzy studium deklarują, że chcą również znaleźć m.in. odpowiedzi na to, czy wprowadzone środki ochrony pracowników okazały się wystarczające i czy nie pojawiły się nowe czynniki w środowisku pracy zatrudnionych na platformach wiertniczych, które zwiększają ryzyko zachorowań.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty