Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szef uniwersyteckiego Instytutu Mikrobiologii w Halle - Alexander Kekule twierdzi, że od połowy lutego powinno się stopniowo otwierać szkoły, przedszkola, sklepy i restauracje. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Szef uniwersyteckiego Instytutu Mikrobiologii w Halle - Alexander Kekule twierdzi, że od połowy lutego powinno się stopniowo otwierać szkoły, przedszkola, sklepy i restauracje. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W Niemczech trwa ożywiona dyskusja na temat ewentualnego zaostrzania i przedłużania lockdownu lub odwrotnie jego luzowania.
Przedstawiciele lokalnej władzy, wspierani przez część lekarzy i przedsiębiorców apelują o stopniowe luzowanie wprowadzonych ograniczeń społecznych.

Kanclerz Angela Merkel w związku z mutacjami koronawirusa jest zwolenniczką wprowadzenia kolejnych, jeszcze bardziej surowych obostrzeń. Także szef wirusologii w berlińskiej klinice "Charite" prof. Christiana Dorsten ostrzega przed zbyt szybkim łagodzeniem lockdownu.

- Najprawdopodobniej do Wielkanocy nie uda nam się zaszczepić wszystkich chętnych. Jeżeli ktoś naiwnie myśli, że uda się szybko ograniczenia zakończyć, to czeka nas ponowny wzrost zakażeń i problemy służby zdrowia - powiedział Dorsten. Z kolei szef uniwersyteckiego Instytutu Mikrobiologii w Halle - Alexander Kekule twierdzi, że od połowy lutego powinno się stopniowo otwierać szkoły, przedszkola, sklepy i restauracje.

Lockdown jest w Niemczech przedłużony do 14 lutego. Ostatnio wprowadzono w całym kraju nakaz noszenia we wszystkich sklepach i w środkach komunikacji publicznej maseczek operacyjnych lub typu FFP2. Szkoły i przedszkola także pozostaną zamknięte.

W środę Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o ponad 13200 nowych zakażeniach i 982 zgonach. Z najnowszych informacji Instytutu Roberta Kocha wynika, że od początku pandemii w Niemczech zostało zakażonych koronawirusem ponad dwa miliony sto sześćdziesiąt tysięcy ludzi, a ponad 54 tys. zmarło.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty