Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od poniedziałku na szczepienia będą się mogli zapisać nauczyciele, którzy nie byli do tego uprawnieni wcześniej. Szczepienia dla nauczycieli, którzy już pracują stacjonarnie, rozpoczęły się w piątek.
Wiceminister edukacji Marzena Machałek przypomina, że na szczepienia mogą się zarejestrować nauczyciele w wieku do 65 lat. Mogą to zrobić także nauczyciele z klas od I do III w szkołach podstawowych, nauczyciele przedszkoli i opiekunowie w żłobkach - jeżeli nie zrobili tego do tej pory.

- Ponadto rejestrują się wszyscy inni nauczyciele, którzy do tej pory nie byli uprawnieni. Szanse razem ma 680 tysięcy nauczycieli - mówi Marzena Machałek.

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski mówi, że za rejestrację na szczepienia nauczycieli akademickich odpowiada rektor uczelni. To rektor będzie decydował o wyborze punktu szczepień.

- Jeszcze dzisiaj będą wysłane informacje do wszystkich uczelni wyższych w Polsce na temat potrzebnych danych w procesie rejestracji i liczymy, że ten proces przebiegnie tak samo, a może nawet i sprawniej, niż w przypadku oświaty powszechnej - mówi Tomasz Rzymkowski.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaznacza, że teraz w procesie szczepień biorą udział nauczyciele szkół i nauczyciele akademiccy. Pracownicy oświaty i szkolnictwa wyższego zostaną zaszczepieni w dalszej kolejności.

- Toczą się rozmowy na temat możliwości zaszczepienia tych pracowników w jak najbliższej przyszłości - mówi Przemysław Czarnek.

Pierwszeństwo w rejestracji mieli nauczyciele klas od I do III w szkołach podstawowych. W tej grupie na szczepienia zgłosiło się 268 tysięcy osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty