Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Opozycja i część mediów posługują się kłamstwem VAT-owskim - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia w Sejmie.
Szef rządu na sali plenarnej odniósł się do ostatnich publikacji niektórych mediów, dotyczących efektywności państwa w ściąganiu należnych podatków, głównie VAT. W ocenie premiera opozycja i część mediów postanowiły zaatakować nie tylko rząd, ale też etos naprawy państwa. Jako przykład tego, że państwo działa Mateusz Morawiecki wskazał ściągalność podatku VAT w 2017 roku i zestawił to z danymi z poprzednich lat.

Szef rządu wskazał również na ostatni raport Komisji Europejskiej na temat stabilności finansów publicznych państw UE. Polska wypadła najlepiej na tle pozostałych członków z niskim ryzykiem zbyt wysokiego zadłużenia w różnych scenariuszach bazowych. W ocenie premiera Mateusza Morawieckiego to dowód na dobre zarządzanie państwem.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Przestań robić miny urażonego i wzdychać teatralnie ochy i achy.
POKAŻ LICZBY: ILE ODZYSKANO DLA BUDŻETU.
Konkretnie!
- Tyle a tyle grup zlikwidowano,
- Tyle a tyle osób skazano
i Łącznie dla budżetu odzyskano: ........ złotych
MORO! nie przejmuj się ! ;)
OPOzycja (PSL.SLD,PO KO itp)
to dziadygejszystowstwoI !!!!
haha
nie znasz się!
JEST LEPIEJ NIŻ ZA PO !
OBY TAK DALEJ !!!
PO-PIERAM tą sprawę !
A co nieudacznikom z opozycji i ich klakierom medialnym oprócz kłamstw zostało?
Każdy z nas robi zakupy w sklepie i każdy widzi ile co kosztuje. Te historie z VAT to trochę jak z potworem z Loch Ness. Nikt z nas nie ma wglądu do tego ,a straszy się nas dziurami VAT . Słowo odzyskać oznacza odebrać coś co się straciło. Zabezpieczone środki czyli pieniądze to nie są odzyskane tylko zabezpieczone. Rząd zabezpieczył 10 miliardów. Czyli około 5% szacowanej dziury VATowskiej. Czyli premier bredzi że z odzyskanych pieniędzy finansuje projekty społeczne. Lecz polityka jest jak religia. Suwerenowi można splunąć w twarz: jazdą na nartach, wejściem na cmentarz, przelewając pieniądze na „Rydzyka” i wiele więcej. Gawiedź i tak na nich zagłosuje. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
Kłamca narodowy mówi, że inni kłamią na temat jego kłamstw, które naprawdę nie są prawdą, no nic tylko siąść i nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, ten na zdjęciu to człowiek który nie ma pojęcia o czym mówi i oby jak najszybciej trafił pod trybunał stanu zanim jeszcze bardziej zrujnuje nasz kraj.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty