Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 2 marca nauczyciele oświatowi i akademiccy w wieku do 69 lat będą mogli zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Zapisy rozpoczną się we wtorek o godzinie 8.00 i potrwają do środy do końca dnia. Wszyscy nauczyciele do 69. roku życia zostaną zaszczepieni preparatem firmy AstraZeneca. Rada Medyczna przy premierze wydała pozytywną opinię w sprawie podania szczepionki tego koncernu osobom urodzonym po 31 grudnia 1951 roku.

Rzeczniczka resortu edukacji Anna Ostrowska powiedziała, że "rejestrowani do szczepień w tej grupie wiekowej będą też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu". Dodała, że z zapisów mogą też skorzystać ci, którzy nie zrobili tego w poprzednich turach.

- Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, podobnie jak wymienieni powyżej pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi - podkreśliła Anna Ostrowska.

Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego. Do tej pory zgłosiło się do nich 545 tysięcy uprawnionych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty