Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
W kwestii budowy gazociągu Nord Stream 2 nic nie jest przesądzone - ocenił w sobotę minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Relacjonując swoją rozmowę z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, mówił, że Polska będzie mieć swój głos w tej właśnie sprawie.

- Można spekulować na temat możliwości negocjacji zakulisowych, natomiast to, co powiedział mi pan sekretarz Blinken, a była to także reakcja na mój artykuł opublikowany w "Politico" razem z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy, on użył takiego określenia, że będziemy o tym współdecydować i powiedział, że "nic o was, bez was" w kontekście Nord Stream - powiedział Rau.

Szef polskiej dyplomacji dodał, że Antony Blinken potwierdził w rozmowie, że stanowisko USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2 jest podobne do polskiego. Zbigniew Rau przypomniał także słowa prezydenta USA Joe Bidena, który Nord Stream 2 nazwał "złym interesem dla Europy".
Relacjonując swoją rozmowę z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, Zbigniew Rau mówił, że Polska będzie mieć swój głos w tej właśnie sprawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty