Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Waldemar Kraska. źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska
Waldemar Kraska. źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska
W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 15 698 nowych przypadków koronawirusa. W Zachodniopomorskiem jest 605 nowych zakażeń.
Zmarło 309 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku, że tendencja wzrostowa liczby nowych przypadków ma charakter trwały.

Minister podkreślił, że średni tygodniowy poziom zachorowań przekroczył 10 tysięcy, co jest potwierdzeniem wcześniejszych przewidywań. - To wszystko świadczy o tym, że trzecia fala się rozpędza - dodał Adam Niedzielski.

W tej sytuacji trzeba poważnie podejść do obowiązujących obostrzeń - mówił. - To też jest niestety dla nas kolejnym sygnałem, że jednak pandemia nie odpuszcza.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że w tej sytuacji trzeba poważnie podejść do obowiązujących obostrzeń. Powinniśmy uważnie się przyjrzeć tym obostrzeniom, które są, a chyba już o nich zapomnieliśmy. Powinniśmy podejść do tej sytuacji z wielką powagą - powiedział Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia powiedział też, że nowa fala epidemii nabiera impetu. W środę odnotowano prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż we wtorek, i o 3,5 tysiąca więcej, niż w poprzednią środę.

Waldemar Kraska powiedział, że z dnia na dzień rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów. Zajętych jest ponad 15,5 tysiąca łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 i ponad półtora tysiąca respiratorów. Wiceminister Waldemar Kraska powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że do szpitali trafiają pacjenci w ciężkim stanie.

- Niestety, zaczęliśmy leczyć się na koronawirusa na własną rękę. Leczymy się sami. Lekarze mówią, że pacjenci trafiają, kiedy nie ma już innego wyjścia. Wiemy, że niektórzy korzystają z domowych aparatów tlenowych. To jest bardzo niepokojące, że zwlekamy z udaniem się do szpitala i czasem lekarze są bezradni. Nie leczmy się na własną rękę, kontaktujmy się ze swoim lekarzem rodzinnym. Korzystajmy z pulsoksymetrów, które dostajemy - powiedział Kraska.

W ciągu doby wyzdrowiało 3447 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. W Polsce dotychczas za ozdrowieńców uznano 1 441 479 osób.
Gość Polskiego Radia podkreślił, że w tej sytuacji trzeba poważnie podejść do obowiązujących obostrzeń.
Wiceminister Waldemar Kraska powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że do szpitali trafiają pacjenci w ciężkim stanie.
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku, że tendencja wzrostowa liczby nowych przypadków ma charakter trwały.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty