Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że w piątek przedstawi szczegóły programu poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że w piątek przedstawi szczegóły programu poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. To jeden z kilku programów resortu edukacji i nauki wspierający uczniów, wracających do szkół po zdalnym nauczaniu.

"Te programy w tym momencie są trzy, czwarty jest w opracowaniu" - powiedział minister. "Już w piątek przedstawimy program dotyczący kondycji fizycznej dzieci i młodzieży w związku z pogorszeniem się tej kondycji fizycznej, a to spowodowane było nauką zdalną przez ostatnie miesiące i w roku 2020" - dodał Przemysław Czarnek.

Program wspierający kondycję fizyczną dzieci i młodzieży przygotowały wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce. Minister zapowiedział, że w kolejnych tygodniach jego resort przedstawi program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży oraz program wsparcia merytorycznego dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych.
To - jak mówił - jeden z kilku programów resortu edukacji i nauki wspierający uczniów, wracających do szkół po zdalnym nauczaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty