Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/ NightRainer (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/ NightRainer (domena publiczna)
Teksas jest pierwszym amerykańskim stanem, który całkowicie zniesie obostrzenia związane z pandemią.
Poinformował o tym gubernator Greg Abbott. Stanowisko te jest sprzeczne z rekomendacją Białego Domu. Prezydent Joe Biden apeluje, aby wstrzymać się jeszcze z poluzowaniem obostrzeń do momentu, aż większość Amerykanów zostanie zaszczepionych.

O otwarciu - w stu procentach - Teksasu mówił, w specjalnym wystąpieniu, gubernator Gregg Abbott: – Mamy najmniejszą liczbę hospitalizacji od czterech miesięcy. Liczba zarażonych przypadków COVID-19 jest najmniejsza od listopada, miesiąc temu była 50 procent większa. Zaczynamy solidnie stawać na nogi. Dzienna liczba zakażeń jest nawet poniżej 9 procent osób testowanych.

Od przyszłej środy, mieszkańcy Teksasu nie będą już musieli nosić maseczek w publicznych miejscach. Stan ma zacząć normalnie funkcjonować. Joe Biden poinformował z kolei, że do końca maja zaszczepionych będzie zdecydowana większość dorosłych Amerykanów.

Prezydent apeluje do lokalnych Gubernatorów, aby do tego czasu wstrzymali się z luzowanie restrykcji, gdyż pandemia wciąż nie jest pod kontrolą.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty