Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
16 z 50 amerykańskich stanów poluzowało restrykcje dotyczące noszenia masek w czasie pandemii.
W przyszłym tygodniu, Teksas i Missisipi w ogólnie zniosą te obostrzenia w miejscach publicznych. W całym kraju wybuchła dyskusja czy to nie za wcześnie, a zdecydowanie przeciwny takim rozwiązaniom jest Biały Dom.

Główny wirusolog kraju doktor Anthony Fauci powiedział, że Stany Zjednoczone nie powinny łagodzić obowiązujących ograniczeń, aby zapobiec Covid-19, zanim liczba nowych przypadków koronawirusa nie spadnie poniżej 10 000 dziennie, w skali całego kraju.

- Oczywiście rozumiem, że każdy jak najszybciej chciałby wrócić do normalnego życia. Musimy się jednak kierować zarządzeniami rządowej Agencji do spraw Kontroli i Zapobiegania Chorób. W tej chwili w całym kraju średnia dobowa zakażeń wynosi między 55 a 70 tysięcy przypadków. To bardzo duża liczba – mówił Anthony Fauci.

Ostatni raz u USA odnotowano mniej niż 10 000 nowych przypadków zachorowań dziennie prawie rok temu, 22 marca. Wówczas jednak wykonywani znacznie mniej testów. Natomiast średnia dobowa liczba szczepień wynosi teraz około dwóch milionów osób.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty