Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/prezydentpl.
źródło: https://twitter.com/prezydentpl.
Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozpoczęły się VII charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim 12H Slalom Maraton.
W wydarzeniu po raz kolejny bierze udział prezydent Andrzej Duda, który jest też Honorowym Kapitanem drużyny narciarskiej. Każdy przejazd wspiera osoby z niepełnosprawnością.

Prezes Fundacji Handicap Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz mówi, że prezydent Andrzej Duda zainauguruje zawody. W imprezie weźmie udział również najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski w historii Andrzej Bachleda-Curuś. Zjeżdżać będą też mistrzowie Polski, najlepsi trenerzy i instruktorzy w narciarstwie alpejskim. "Będą się ścigali po to, żeby pokonać dystans przynajmniej 360 kilometrów w ciągu 6 godzin" - wyjaśnia Małgorzata Tlałka-Długosz, dodając, że dotyczy to części profesjonalnej. Zawody zostaną rozegrane w godzinach 8-14.

Z kolei w zawodach amatorskich będzie mógł wziąć udział każdy chętny. "Każdy z tych przejazdów jest oczywiście wsparciem charytatywnym dla naszych dzieciaków" - wskazuje Tlałka-Długosz.

- Prezes Fundacji dodaje, że w tym roku maraton został skrócony ze względu na pandemię koronawirusa. Zarówno slalom profesjonalny, jak i ten amatorski potrwa 6 godzin. "W sumie mamy te 12 godzin" - podkreśla.
Co roku zawodnicy starają się pobić rekord Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Wynosi on obecnie 720 kilometrów.

Fundacja Handicap Zakopane zajmuje się aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi.

12H Slalom Maraton jest organizowany od 2015 roku. Od czterech lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronem medialnym zawodów jest Polskie Radio.
Prezydent powiedział, że udział w zawodach jest dla niego zaszczytem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty