Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W polskiej kaplicy Miłosierdzia Bożego w Paryżu zostanie w niedzielę odprawiona uroczysta msza święta w intencji żołnierzy wyklętych.
Przed modlitwą odbędzie się koncert polonijnego chóru. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele ambasady RP w Paryżu.

Niedzielne obchody w Paryżu organizuje klub Gazety Polskiej oraz parafia Bożego Miłosierdzia znajdująca się przy domu kombatanta polskiego. W uroczystościach wezmą udział ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Francji Tomasz Młynarski, przedstawiciele polskiej misji katolickiej oraz paryska polonia.

Obchody rozpoczną się modlitwą różańcową oraz koncertem w wykonaniu polonijnego chóru „Totus Tuus”. Później zostanie odprawiona msza święta, podczas której przypomniane zostaną bohaterskie czyny żołnierzy wyklętych. Po zakończeniu nabożeństwa przedstawiciele władz rzeczypospolitej oraz klubu gazety polskiej złożą wieńce pod polskim pomnikiem na placu Inwalidów w pobliżu ambasady RP w Paryżu.

W tym roku paryskie obchody dnia pamięci o żołnierzach wyklętych mają ograniczony charakter z powodu pandemii koronawirusa.

W poprzednich latach w Paryżu organizowano koncerty piosenek wojennych oraz projekcje filmów i spektakli przybliżających losy żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę w czasach komunizmu.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty