Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/Publiczne-Przedszkole-nr-4-Niezapominajka-w-Goleniowie
źródło: https://www.facebook.com/Publiczne-Przedszkole-nr-4-Niezapominajka-w-Goleniowie
Ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli 19 kwietnia oznacza, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek będzie wypłacany do 18 kwietnia.
Zasiłek będzie jednak nadal przysługiwał w sytuacji nieprzewidzianego zamknięcia żłobka czy przedszkola w związku z COVID-19 - wyjaśnia wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodaje, że gdy rodzic złożył już wniosek o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego za okres do 25 kwietnia, ale placówka będzie otwarta 19 kwietnia, to wypłata świadczeń będzie przysługiwać jedynie do 18 kwietnia 2021 roku bez konieczności korygowania wniosków już złożonych.

Jeśli zaś po 18 kwietnia nastąpi nieprzewidziane zamknięcie placówki, rodzice będą zobowiązani do złożenia nowego wniosku o wypłatę zasiłku - za okres, w jakim placówka jest zamknięta.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku zamknięcia placówki, do której uczęszcza dziecko, zasiłek ten przysługuje do dnia 25 kwietnia. Przepisy umożliwiają jednak jego wydłużenie na kolejne okresy - wyjaśnił wiceminister Stanisław Szwed.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty